LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
27 gru 2015 / LEDNEWS.PL /

Sylvania zostanie sprzedana Chińczykom

Havells Indie sprzeda 80% udziałów w Sylvani Szanghajskiej spółce Feilo Acoustics Co Limited. Na mocy umowy kapitał własny Sylvanii został określony na 186 mln €, za co firma otrzyma 148,8 mln €. 

Sylvania będzie sprzedana Chińczykom

W ciągu następnych 3 do 5 lat Havells Indie sprzedadzą pozostałe 20% udziałów w Sylvalni. Firma Havells zakupiła Sylvanię w 2007 roku za 104 mln € plus odsetki, co daje łącznie 114.400.000 €. Podczas zakupu na firmę Felio zostanie przeniesione zadłużenie Sylvanii w wysokości 30 mln €. Nie będzie ono jednak zawierało zadłużeń emerytalnych i rentowych. Prezes i dyrektor zarządzający Havells Indie Anil Rai Gupta wyraził przekonanie, że sojusz, jaki został zawarty z Feilo Acoustics Co Limited wpłynie pozytywnie na markę Sylvania i chyba były to słowa prorocze. Po ogłoszeniu sprzedaży akcje Havells Indie wzrosły o ok. 8%.

Prezes Shanghai Feilo Zhuang Shenan powiedział, iż jego firma jest dumna ze współpracy z Sylvanią i zamierza uczynić z niej wiodącą markę oświetleniową na świecie.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.