5 sty 2016 / Philips /

Firmy Philips i Cisco tworzą globalne partnerstwo strategiczne

Firmy Philips i Cisco tworzą globalne partnerstwo strategiczne, ukierunkowane na wart miliard euro rynek oświetlenia biurowego

  • Partnerstwo to umożliwi zarządcom nieruchomości, właścicielom budynków i pracownikom biurowym odpowiednie wykorzystanie Internetu Rzeczy w biurach
  • Wiąże zintegrowany system oświetlenia biurowego Philips z bezpieczną technologią sieciową firmy Cisco, obejmuje przełączniki Cisco Catalyst z technologią Power over Ethernet (PoE)
  • Zintegrowany system oświetleniowy firmy Philips poprawia efektywność wykorzystania energii, zapewnia dane pozwalające zoptymalizować komfort użytkowników i ulepsza środowisko biurowe
  • Pracownicy biurowi mogą dostosowywać swoje oświetlenie korzystając ze smartfonów

Philips oraz Cisco ogłosiły zawiązanie globalnego partnerstwa strategicznego, które stworzy nową jakość w oszczędzaniu energii, kreowaniu efektywności i produktywności pracowników, dzięki wykorzystaniu Internetu Rzeczy w nowoczesnych biurach. Partnerstwo to powiąże ze sobą zintegrowany system oświetlenia LED firmy Philips z technologią sieciową firmy Cisco, by wejść na globalny rynek biurowy o szacowanej wartości miliarda euro[1].

Firmy Philips i Cisco tworzą globalne partnerstwo strategiczne

Oświetlenie jest wszędzie, co sprawia, że stanowi jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie Internetu Rzeczy do budynków biurowych. Punkty świetlne systemu Philips, wyposażone w czujniki i oprogramowanie, można ze sobą połączyć przy wykorzystaniu technologii firmy Cisco. Sieć oświetleniowa wytycza ścieżkę dla informacji i pozwala wdrażać nowe usługi.

To globalne partnerstwo w obszarze Internetu Rzeczy zapewni klientom wszystko to, co ma najlepszego do zaoferowania branża oświetleniowa i informatyczna. Firmy Philips i Cisco będą także współpracować przy opracowywaniu wspólnej strategii wejścia na rynek.

Bill Bien, SVP, szef strategii i marketingu Philips Lighting, powiedział: – Nasze partnerstwo to współpraca dwóch największych i cieszących się globalnym zaufaniem marek z branży oświetleniowej i sieciowej, a jego celem jest wprowadzenie Internetu Rzeczy do biur i budynków komercyjnych na całym świecie. Klienci otrzymają najbardziej efektywne systemy oświetleniowe i będą w stanie wykorzystywać informacje uzyskane ze swojego zintegrowanego systemu oświetleniowego do oszczędzania energii, ograniczania kosztów, zwiększania produktywności i optymalizowania środowiska pracy. Oświetlenie przyłączone do bezpiecznej, niezawodnej infrastruktury informatycznej będzie stanowić oś inteligentnego biura przyszłości.

Firmy Philips i Cisco zamierzają wspólnie przyspieszyć wejście tej technologii na rynek i zapewnić lepsze połączenia oraz wyższy komfort i efektywność, które stanowią najbardziej innowacyjne cechy nowoczesnego budynku.

Edwin Paalvast, SVP EMEAR, Cisco oraz sponsor wykonawczy partnerstwa Cisco-Philips, powiedział: – Świat staje się cyfrowy, a współpracując z firmą Philips możemy pomóc właścicielom budynków szybciej cyfryzować sieci oświetleniowe, aby zwiększyć komfort i efektywność pracy użytkowników. Dzięki partnerstwu z Philips dostarczamy niezawodne rozwiązanie oświetlenia LED w technologii PoE, wykorzystujące bezpieczną sieć informatyczną.

Firmy Philips i Cisco tworzą globalne partnerstwo strategiczne

Oświetlenie to pierwszy logiczny krok do wprowadzenia Internetu Rzeczy do przedsiębiorstw na całym świecie. Połączone, wyposażone w czujniki systemy oświetleniowe będą inteligentnie rozpoznawać i mierzyć środowisko. Na przykład, czujniki obecności użyte w systemie mogą dostarczać informacji na temat wykorzystania przestrzeni, co pomoże w redukcji kosztów.

Zwykle oświetlenie odpowiada za 40% energii zużywanej przez budynek. Dzięki zarządzaniu, integrowaniu i sterowaniu systemem oświetleniowym LED firmy Philips poprzez sieć Cisco można uzyskać niemal 80% oszczędności energii oraz obniżenie kosztów utrzymania budynku.

Aby biura były bardziej komfortowe, pracownicy biurowi mogą personalizować i regulować oświetlenie LED odpowiednio do swoich potrzeb i zadań. Aby zapewnić dostęp mobilny, pracownikom biurowym udostępnia się aplikację na smartfony, umożliwiającą sterowanie usługami budynku poprzez sieć telekomunikacyjną.

Aby pokazać, w jaki sposób firmy Philips i Cisco mogą współpracować w celu wykorzystania zalet Internetu Rzeczy w biurach, Cisco instaluje najwyższej klasy połączony system oświetleniowy Philips w swojej kanadyjskiej siedzibie w Toronto.

– Możliwości tego połączonego systemu oświetleniowego są nieskończone – mówi Richard Lees, starszy kierownik projektu firmy CBRE Limited, komercyjnej firmy usługowej, zajmującej się nieruchomościami i inwestycjami. – Jest tak wiele możliwości tego systemu, których nawet nie zaczęliśmy jeszcze odkrywać.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.