1 gru 2015 / Lux Magazyn /

Wywiad z Dennisem Ho, Edison Opto Corp.

Naszym celem jest stanie się numerem jeden wśród marek oferujących oświetlenie na polskim rynku.

Rozmowa Artura Siekierskiego, Wydawcy i Redaktora Naczelnego czasopisma LUX MAGAZYN, z Dennisem Ho, przedstawicielem EDISON OPTO CORPORATION.

Jaką pozycję na światowym rynku komponentów LED posiada Tajwański producent Edison Opto Corp.? Jakie są strategiczne kierunki rozwoju dla tej firmy?

Firma Edison Opto Corporation jest światowym liderem w produkcji diod i komponentów stosowanych w technologii LED. Obecnie skupiamy się na poszerzeniu oferty komponentów kierowanych na rynek oświetlenia komercyjnego, a także oświetlenia ulicznego i na potrzeby rynku automotive.

Które linie produktowe są dla Edison Opto najbardziej istotne biorąc pod uwagę najbliższą przyszłość w rozwoju rynku LED?

Od dłuższego czasu mamy do czynienia z ciągłym rozwojem rynku oświetlenia do użytku wewnątrz pomieszczeń. To powoduje, że powoli zbliżamy się do granicy nasycenia i trudno będzie producentom oświetlenia rozwijać się tylko w oparciu o ten rynek. Dlatego Edison mocno inwestuje w produkty dedykowane na rynek oświetlenia ulicznego. Przykładem jest rosnące znaczenie diod SMD o mocy 1W i większych, w porównaniu do diod 0,5W powszechnych w indoor lighting.

Edison Opto

Jakie są najważniejsze przewagi technologiczne produktów Edison Opto w porównaniu do konkurencji?

Myślę, że przewaga Edison Opto to zapewnienie klientom właściwego wsparcia w rozwoju ich produktów. To naprawdę ważne, bo produkty na rynku LED często mają porównywalne parametry techniczne i nie konkuruję one ze sobą w tym względzie. Dodatkowo nasze diody dzięki profesjonalnej sieci dystrybucji często możemy oferować w bardziej atrakcyjnych cenach niż światowi giganci.

Czym jest LDMS – Lighting Design Manufacturing Service - I jak wpływa na jakość procesu produkcji w fabrykach Edison Opto?

LDMS to nie tylko zaawansowany system kontroli jakości naszych produktów obejmujący wszystkie procesy produkcji. To również system wsparcia technologicznego oferujący naszym klientom pomoc już na pierwszym etapie produkcji, czyli wyborze właściwego komponentu do projektu. Dzięki niemu nasi klienci znacząco skracają czas wdrożenia swoich produktów na rynek.

Jaki jest cel do osiągnięcia w najbliższej przyszłości dla Edison Opto na polskim rynku?

Naszym celem jest stanie się numerem jeden wśród marek oferujących oświetlenie na polskim rynku. I w tym zakresie w pełni wspieramy naszego oficjalnego dystrybutora – firmę JM elektronik. Pomoże w tym z pewnością nasza oferta, do której niedawno weszły dwie linie diod wysokiej mocy – PLCC 2835HE i 5630B HE – które już budzą olbrzymie zainteresowanie polskich producentów oświetlenia. Seria HE charakteryzuje się wydajnością aż 186lm/W. Dodatkowo możemy oferować wąski CCT bin dla naszych klientów, co jest niezwykle istotne dla produkcji oświetlenia o wysokim stopniu jednolitości mocy.

Dziękuję za rozmowę.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium