7 paź 2015 / lednews /

OŚWIETLENIE POKOJU KONFERENCYJNEGO

Rozwiązania oświetleniowe dla sal konferencyjnych muszą spełniać różne wymagania jednocześnie: tworzyć idealną atmosferę spotkań, zapewniać możliwość koncentracji oraz właściwej percepcji treści wyświetlanych na ekranie. Odpowiednie oświetlenie musi również gwarantować komfort pracy wizualnej.

Trzeba pamiętać, że sala konferencyjna, podobnie jak biuro, jest wizytówką firmy i wpływa na wyobrażenie o firmie, jakie powstanie u partnerów biznesowych. Rozwiązania oświetleniowe dla sal konferencyjnych powinny zatem zapewniać miękkie i rozproszone światło, które pomoże wykreować przyjemną i gościnną atmosferę spotkań.  Ważne jest stosowanie energooszczędnych technologii, dzięki którym osoba korzystająca z sali będzie miała możliwość elastycznych, indywidualnych scenariuszy. 

OŚWIETLENIE POKOJU KONFERENCYJNEGO

Osoby zebrane na konferencji muszą mieć stworzone odpowiednie warunki do tego, aby bezproblemowo koncentrować się na swojej pracy, bez konieczności odczuwania towarzyszącego często wielogodzinnym spotkaniom zmęczenia, niezależnie od tego, czy jest to spotkanie biznesowe, służbowy miting, czy nieformalne spotkanie. Dodatkowo inteligentne systemy kontroli oświetlenia przyniosą firmie duże oszczędności kosztów związanych ze zużyciem energii. Elastyczne oświetlenie jest szczególnie ważne dla prezentacji. Oprawy typu downlight dostarczają oświetlenie akcentowane, mogą na przykład zapewnić wyeksponowanie osoby na środku sceny. Przy ścianach należy zapewnić dodatkowe oddzielnie włączane oświetlenie, aby zapewnić dobre warunki wizualne paneli prezentacyjnych i flipchartów. W przypadku prezentacji z rzutnika oświetlenie musi być przyciemnione, ale tak aby zapewnić wystarczającą ilość światła do orientacji i możliwości sporządzenia notatek. Wygaszone akcenty oświetlenia na ścianach bocznych mogą mieć także na celu zapobieganie zmęczeniu wzroku, które może mieć miejsce w zaciemnionym pokoju.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium