5 lip 2015 / lednews /

OŚWIETLENIE BIOLOGICZNIE EFEKTYWNE

Badania i koncepcje projektowe coraz bardziej koncentrują się na biologicznych efektach światła. Światło staje się czynnikiem zdrowia, a nie tylko warunkiem wstępnym dobrego widzenia.

Podejścia te koncentrują się na regulacji równowagi hormonu równowagi ? melatoniny, stabilizacji i synchronizacji rytmu dobowego ciała i stymulacji wyższymi poziomami aktywności, a tym samym zwiększają czujność. Badania te w przeciągu wieloletniego testowania przyniosły skuteczne rezultaty w leczeniu zaburzeń depresyjnych i stanów, takich jak sezonowe zaburzenia afektywne. Nauka stojąca za tym: niektóre receptory przekazują informacje nie tylko na ścieżce nerwowej, która jest odpowiedzialna za widzenie. Mają one również wpływ na wydzielanie wielu hormonów. Receptory są szczególnie wrażliwe na falach krótkich obszaru spektralnego światła niebieskiego. Wysokie dawki światła dziennego dostępne są w wielu porach w ciągu dnia i dlatego koncepcje biologicznego oświetlenia są zawsze oparte na światłe dziennym.

  

OŚWIETLENIE BIOLOGICZNIE EFEKTYWNE

  • Światło na wpływ na ludzki układ hormonalny i zapewnia prawidłowe działanie dobowego zegara biologicznego: prawidłowo wykorzystywane światło stabilizuje rytmy snu/czuwania

  • Poprzez zmianę ilości kolorów, kolor światła i kierunek światłą, sztuczne oświetlenie wzmacnia efekt światła dziennego we wnętrzach. W tej sposób, światło na istotny wpływ na samopoczucie oraz zwiększa motywację i zdrowie.

  • Oprawy LED mają odpowiednie spektrum światła i umożliwiają ciągle zmiany koloru światła i poziomów jasności.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium