LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
8 lip 2015 / lednews /

OŚWIETLENIE PATIO

Patia są zazwyczaj większe niż balkony przez co są też one częściej wykorzystywane. W rezultacie, większa część systemu wykorzystywanego do ich oświetlenia powinna nadawać się do montażu stacjonarnego: oprawy ścienne, oprawy wpuszczane w sufit lub oprawy montowane do jego powierzchni, które instalowane są w lub na wysuniętym dachu oraz oprawy stojące, typu Bollard lub kolumnowe montowane na granicy patia. W przypadku, gdy dostępny jest ściemniacz, system oświetlenia powinien zostać zaprojektowany tak, aby dostarczać maksimum światła, a przez to zagwarantować dobre warunki do czytania i pisania.

Oświetlenie akcentujące można ustawić na ruchomych oprawach punktowych montowanych na klinach i osadzanych w sadzarkach i/lub donicach umieszczonych z przodu patio. Oprawy te powinny być ustawione pod odpowiednim kątem, aby uniknąć oślepiania użytkowników patia. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy wąskie strugi światła rzucane są z pochyłości bezpośrednio na patio.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.