8 sie 2015 / lednews /

STRATEGIE STEROWANIA OŚWIETLENIEM

Instalacje oświetlenia, mają za zadanie zapewnić odpowiednie parametry świetlne powierzchniom użytkowym. Poprawne działanie i wykonanie takiej instalacji nie ogranicza się jedynie do doboru źródeł światła i opraw oświetleniowych. Zależnie od tego jaki efekt chcemy uzyskać, bądź jak chcemy wpłynąć na pracowników, możemy zadbać o odpowiednie sterowanie parametrami świetlnymi oszczędzając przy tym energię elektryczną oraz poprawiając komfort pracy.

sterowanie obecnosc

Sterowanie oświetleniem w oparciu o obecność użytkowników (occupancy-based control) - oprawy załączane są w przypadku użytkowania danej powierzchni. Rozwiązanie to jest niezależne od interwałów czasowych i rutynowych załączeń w ciągu dnia.

sterowanie brak obecnosci

Sterowanie oświetleniem w oparciu o obecność użytkowników (vacancy-based control) - oprawy wyłączane są w przypadku gdy w pomieszczenie lub dana powierzchnia zostanie opuszczona przez pracowników. Rozwiązanie to jest niezależne od interwałów czasowych i rutynowych załączeń w ciągu dnia.

sterowanie interwały czasowe

Sterowanie oświetleniem wg. ram czasowych (scheduled control) - załączanie/wyłączanie opraw i źródeł światła odbywa się w oparciu o ustalone interwały czasowe.

sterowanie sciemnianie

Przyciemnianie oświetlenia (dimming) - poziom natężenia światła jest regulowany oraz dopasowywany indywidualnie do wymaganych wartości parametrów dla poszczególnych pomieszczeń.

sterowanie wykorzystanie swiatla dziennego

Przyciemnianie oświetlenia w oparciu o poziom natężenia światła dziennego (daylight harvesting)- oświetlenie elektryczne staje się dopełnieniem naturalnego światła. Poziom oświetlenia w każdym pomieszczeniu, regulowany jest za pomocą czujników do odpowiedniej wartości, uzupełniając wpadającą ilość światła dziennego, oświetleniem sztucznym.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium