24 lis 2015 / lednews /

AKTUALNE TRENDY W OŚWIETLENIU SKLEPÓW

Tworzenie akcentów 

Oświetlenie akcentujące oferuje szczególne zalety, podczas prezentowania produktów. Współgranie światła i cienia podkreśla kształty i struktury. Kontrast pomiędzy oświetleniem ogólnym i akcentującym tworzy podświetlenia. Prawdziwe możliwości oświetlenia akcentującego są ujawniane tylko wtedy, gdy poziomy natężenia oświetlenia akcentującego są znacznie wyższe, niż te w oświetleniu ogólnym. Reflektory punktowe LED o dużej mocy są wydajnymi zamiennikami dla lamp wyładowczych 20-70W przy odpowiednim zastosowaniu. Używane w odpowiednich miejscach, te nowe jednostki LED oferują doskonałą jakość oddawania barw i sygnalizują wysoki status obiektu w miejscu sprzedaży. Detale i kontury mogą być szybko wychwytywane. Wymienna optyka Zumbotel jest dostępna w szerokiej gamie kątów promieniowania. Opatentowane systemy optyczne, które zawierają efektywne komory oświetleniowe z wysoce odbijającymi powierzchniami, precyzyjnie ukształtowane soczewki i reflektory optyczne, dostarczają produkty z mocno skoncentrowanym światłem LED o doskonałej kontroli olśnienia. Mało tego, Zumbotel dba o to, aby temperatura kolorów pozostawała stała w ciągu całego okresu eksploatacji oprawy oświetleniowej.

AKTUALNE TRENDY W OŚWIETLENIU SKLEPÓW

Fakty

1. Systemy optyczne o wysokiej skuteczności świetlnej, których bezpośrednie światło zapewnia wysokie natężenie, dokładnie determinują oświetleni akcentujące nawet przy stosunkowo     dużych odległościach.

2. Precyzyjne oświetlenie akcentujące eksponuje detale obiektów i materiałów

3. Doskonała jakość oddawania barw poprawia luminancję i autentyczność

OŚWIETLENIE INSPIRUJĄCE

Kreatywność w projektowaniu oświetlenia staje się coraz bardziej istotna. Korzysta się z niej do przyciągania klientów do pomieszczeń handlowych i wydłużenia czasu, który w nich spędzają. Selektywne wykorzystywanie kolorów światła, akcentów oświetleniowych i dynamicznych rozwiązań oświetleniowych przyciąga uwagę i przekształca zakupy w inspirujące przeżycie. Poziomy luminancji o wysokim kontraście i rozsył światła wykorzystywane są do wyodrębniania prestiżowych pozycji od przeciętnych produktów. Co do zasady, rozwiązania oświetleniowe, które wykorzystują wiele elementów, uważane są za bardziej atrakcyjne, aniżeli proste wzmacnianie natężenia oświetlenia otoczenia na całej długości handlowej. 

AKTUALNE TRENDY W OŚWIETLENIU SKLEPÓW

Fakty

 1. Oświetlanie dużego obszaru w głębi pomieszczenia w znacznym stopniu przyciąga uwagę i kusi przechodniów

 2. Okna wystawowe i fasady wykorzystywane są jak scena mająca na celu wabić przechodniów i dawać komunikaty

 3. Technologie LED oferują nowe sposoby oświetlania scen   

OŚWIETLENIE ZRÓWNOWAŻONEGO SKLEPU

Naturalne, celowe i elastyczne. Świadomość ekologiczna stała się tematem, który skupia na sobie dużo uwagi. Klienci kładą na wartości ekologicznej taki sam nacisk, jak na jakość i wygodę. Celem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb. Istnieje zapotrzebowanie na koncepcje oświetleniowe, które odzwierciedlają tę naturalność. Klienci stwierdzają, że światło o doskonałych jakościach oddawania barw jest podobne do naturalnego światła dziennego. Naturalne materiały są również coraz częściej wykorzystywane do projektowania powierzchni handlowych i prezentacyjnych. Odpowiednie temperatury kolorów zachwalają tekstury i powierzchnie takich materiałów w celu osiągnięcia maksymalnego efektu. Rosnąca popularność żywności organicznej jest szczególnie widoczna. Tutaj, koncepcje elastycznego oświetlenia muszą zapewnić oświetlenie, które zaspokoi bogatą różnorodność naturalnych produktów. Jednakże, naturalność nie ogranicza się wyłącznie do jakości światła; naturalność przedstawia się również poprzez kształt i konstrukcję rozwiązania oświetleniowego.

AKTUALNE TRENDY W OŚWIETLENIU SKLEPÓW

Fakty

1. Oświetlenie dla świeżych produktów działa delikatnie na produkty i zwiększa sprzedaż

2. Oprawy oświetleniowe LED wypierają lampy metalohalogenkowe, ponieważ zapewniają one identyczną jakość oświetlenia, ale emitują mniej promieniowania UV i podczerwonego                               

3. Wysoki wskaźnik oddawania barw, odpowiednie natężenie oświetlenia i właściwa temperatura kolorów lub kolor światła są decydującymi czynnikami

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium