17 lis 2015 / lednews /

OŚWIETLENIE FOYER I KORYTARZY

Efektowne oświetlenie w foyer jest sprawą kluczową, ponieważ decyduje ono o pierwszym wrażeniu i kształtuje opinie odwiedzających na temat danej firmy.

OŚWIETLENIE FOYER I KORYTARZY

Nowoczesne oprawy i lampy dekoracyjne stanowią ponadto ważną część identyfikacji wizualnej każdego przedsiębiorstwa. Oświetlenie ma poza tym do spełnienia różne zadania. Mocne lecz nieoślepiające światło, zapewniające właściwą widoczność, stanowi płynne przejście między światłem dziennym i sztucznym oświetleniem. Tworzy również wyraźną strukturę i ułatwia orientację w przestrzeni. Miejsce przeznaczone do odpoczynku oraz spotkań towarzyskich charakteryzuje się dużym potencjałem, jeśli chodzi o  oszczędność energii. Niezwykle istotne jest więc stosowanie inteligentnych systemów kontroli oświetlenia, które pozwolą na elastyczne dostosowywanie natężenia oświetlenia do wymagań gości i pracowników przebywających we foyer.

OŚWIETLENIE FOYER I KORYTARZY

Oświetlenie korytarza i przejść

Korytarze i przejścia zapewniają szybki dostęp do różnych części budynku. Podświetlane ściany dają poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że pokój wydaje się większy. Korytarze, które wydają się nieskończenie długie, mogą być podzielone na sekcje, poprzez skuteczne zaprojektowanie oświetlenia akcentującego, np. kierując światło na obrazy na ścianach. Oświetlenie przejść może być dynamicznie dostosowywane w zależności od pory roku czy pory dnia. Zachęcające światło także promuje komunikację w miejscach odpoczynku. Zastosowanie uzupełniającego oświetlenia poprzez wpuszczane opraw do podłóg i ścian ma na celu lepsze wskazanie drogi, do windy ,miejsc spotkań itp. Korytarze i klatki schodowe to także drogi ewakuacyjne, więc muszą być wyposażone w odpowiednie oświetlenie w celu bezpieczeństwa.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium