17 lis 2015 / lednews /

OŚWIETLENIE W BIURZE - FAKTY

Fakty dotyczące oświetlenia w biurze

1. Dynamiczne oświetlenie wpływa na samopoczucie, motywacje i wydajność ludzi

2. Rozwiązania oświetleniowe, w tym dynamiczne zmiany sztucznego oświetlenia dostosowane do przebiegu dnia, mają bardziej pozytywny wpływ na motywację i wydajność ludzi niż statyczne rozwiązania oświetleniowe.

OŚWIETLENIE W BIURZE - FAKTY

3. Temperatury barwowe o barwie zimny biały mają wpływ na rytm biologiczny ludzi

4. Światłoczułe receptory (komórki zwojowe) na siatkówce najbardziej reagują na niebieskawe światło w spektrum o niskiej długości fal i kontrolują procesy hormonalne. Niebieskawe światło w ciągu dnia promuje produkcję serotoniny i powoduje większą czujność i aktywność. Z drugiej strony, wieczorne wytwarzanie serotoniny tłumione jest przez niebieskawe światło. W ten sposób kontrolowany jest rytm dobowy. Oprócz wyboru poziomów natężenia oświetlenia, temperatura kolorów odgrywa ważna rolę, a mianowicie ciepły biały kolor wieczorem odpowiada światłu dziennemu w ciągu dnia.

5. Inteligentne połączenie światła dziennego i sztucznego. W celu ograniczenia zapotrzebowania na energię zgodnie z normatywnymi wymaganiami, dobrze funkcjonująca ogólna koncepcja z integracją światła dziennego jest absolutną koniecznością. W ramach projektu badawczego, wszystkie segmenty czasowe szkoły zostały szczegółowo określone w pełnym cyklu rocznym z określeniem dostępnego światła dziennego i wymaganego oświetlenia uzupełniającego. Wyniki tego wysoce dokładnego projektu oświetleniowego mówią same za siebie: przy zastosowaniu odpowiednich ściemniaczy na rzędach opraw oświetleniowych, można zaoszczędzić do 53% energii w porównaniu z poprzednio zainstalowanym rozwiązaniem oświetleniowym. Oznacza to, że rzeczywiste, efektywne zużycie energii jest znacznie niższe niż to, które zostało normatywnie oszacowane. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium