19 lis 2015 / lednews /

OŚWIETLENIE ADAPTACYJNE

Oświetlenie dopasowane do indywidualnych wymagań

Codzienne życie w biurze zmieniło się radykalnie w ostatnich latach. Szeroki zakres wykonywanych czynności wniósł urozmaicenia do życia biurowego. Obecnie, ludzie nie tylko pracują przy biurku, ale także w salach konferencyjnych, hotelach, czy w pociągach. Dobre światło jest potrzebne, aby widzieć właściwie bez zakłóceń. Poprawia ono wydajność i komfort wizualny. Projekt oświetlenia jest przede wszystkim ukierunkowany na wymagania określone w Europejskim Standardzie EN 12464-1. Standard ten określa poziomy natężenia oświetlenia dla płaszczyzny roboczej, ściany i sufitu w odniesieniu do różnych zadań wzrokowych w celu odpowiedniego zbalansowania rozsyłu światła i determinuje specyfikacje dla kontrastu i kontroli olśnienia.

OŚWIETLENIE ADAPTACYJNE

Wymagania nałożone na oświetlenie stają się tym trudniejsze, im trudniejsze jest zadanie wizualne. Tam, gdzie szczególnie małe i mało kontrastowe obiekty są przetwarzane lub gdzie kolory są sprawdzane, tam też wyższe poziomy oświetlenia o odpowiednim rozsyle światła lub doskonałym oddawaniu barw ułatwiają pracę. Oprócz opraw oświetleniowych o dobrej kontroli olśnienia, połączone zarządzanie światłem dziennym i roletami pomaga uniknąć rozpraszających odbić na ekranach komputerów.

Przyjemne środowisko pracy sprzyja pozytywnym emocjom w miejscu pracy. Nawet oświetlenie ogólne z bezpośrednimi i pośrednimi komponentami poprawia otoczenie wizualne. Przyjemne cienie poprawiają modelowanie i dlatego zmieniają postrzeganie trójwymiarowych obiektów w pokoju. Dobrze wyważone poziomy cylindrycznego oświetlenia ułatwiają rozpoznawanie twarzy i zachęcają do komunikacji. Jednolite oświetlenie pionowe rozjaśnia ściany i kreuję dobrą atmosferę. Zmiany demograficzne doprowadzą do przyrostu proporcji starszych pracowników w przyszłości.

OŚWIETLENIE ADAPTACYJNE

Ma to swoje konsekwencje również w projektowaniu oświetlenia, ponieważ ludzie potrzebuję więcej ilości światła wraz z wiekiem. Koncepcja zrównoważonego oświetlenia korzysta z zalet nowoczesnych opraw oświetleniowych LED. Ogólne możliwości przyciemniania diod LED oznaczają, że sytuacje oświetleniowe we wszystkich obszarach działalności można łatwo dostosować do wymagań, jednocześnie pomagając w osiągnięciu większej wydajności energetycznej. Optyka przeciwodblaskowa zapobiega występowaniu wielokrotnym cieniom lub zbyt wysoko zlokalizowanym poziomom luminancji. Dzięki swojej wysokiej jakości, oprawy oświetleniowe LED są inteligentną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych do ogólnego oświetlania, jak również do oświetlania akcentującego i obszarów sąsiednich.

  •  Oświetlenie, które jest odpowiednie dla konkretnego zadania wzrokowego, poprawia wydajność wizualną
  • Jakość oświetlenia przekraczająca standardowe wymagania poprawia samopoczucie i redukuje czynniki rozpraszające

  • Prawidłowe stosowanie nowoczesnego rozwiązania LED stanowi inteligentną alternatywę dla tradycyjnych systemów oświetleniowych                

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium