22 lis 2015 / lednews /

EKOLOGIA Z LED

Za wystąpienie zmian klimatu w głównej mierze odpowiedzialny jest człowiek. Postęp cywilizacyjny, rozwijający się przemysł ciężki i inne gałęzie gospodarki mają coraz bardziej zgubny wpływ na otaczający nas świat. Człowiek wpływa na środowisko nie tylko na skalę globalną, ale również lokalną, dlatego jeśli chcemy wywrzeć trwały i korzystny wpływa na otaczające nas środowisko, powinniśmy zacząć zmieniać świat od naszych domów. Najprostszym ekologicznym gestem, który wpłynie na poprawę środowiska i efektywnego postępu w realizacji celów ekologicznych jest przejście na energooszczędne oświetlenie. 

Oparte na technologii diod, czyli półprzewodników emitujących światło - lampy LED to obecnie najbardziej wydajne źródła światła dostępne na rynku. Produkty te cechuje wysoka trwałość, nawet do kilkudziesięciu razy przewyższająca tradycyjne rozwiązania. Dodatkowymi zaletami źródeł światła LED jest to, że lampy nie nagrzewają się i nie emitują szkodliwego promieniowania UV. Innowacyjne technologie LED pomagają zatem ograniczyć zużycie energii przy jednoczesnej poprawie jakości oświetlenia. 

EKOLOGIA Z LED

Oświetlenie LED zużywa mniej energii niż tradycyjne źródła światła, dzięki czemu spada emisja CO2, czas eksploatacji lamp jest dłuższy, co oznacza rzadsze wymiany i mniejszą ilość odpadów, nie zawiera rtęci i może być umieszczane w specjalnych obudowach ułatwiających demontaż i recykling. Stosowanie oświetlenia LED stwarza więc dobre warunki do ochrony środowiska naturalnego. Warto poznać ekologiczne korzyści płynące ze stosowania oświetlenia LED, wszak ziemię mamy tylko jedną.

Proekologiczne walory produktów LED

  • Przyjazne dla środowiska dzięki czystej produkcji, zgodnej z dyrektywą ROHS - brak szkodliwych i niebezpiecznych substancji takich jak np.: ołów (Pb), kadm (Cd), rtęć,

  • Brak problemu utylizacji lamp - lampy LED są konstrukcjami elektronicznymi, które mogą być naprawiane i modernizowane

  • Możliwość 100% recyklingu - do budowy opraw LED wykorzystuje się materiały takie jak aluminium, PC, elementy elektroniki i miedź

  • Bardzo mała emisja ciepła - klimatyzacja nie musi dodatkowo chłodzić lamp, co zmniejsza zużycie energii

  • Niewystępowanie szkodliwego promieniowania UV

  • Bardzo istotne zmniejszenie zużycia pobieranej energii, a zatem ograniczenie emisji dwutlenku węgla (CO2).

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium