7 gru 2011 / VML-Technologies /

266m2 Ekran LED zaintalowano w Hadze

W Hadze uruchomiono cyfrowy ekran o powierzchni 266 metrów kwadratowych.

Ekran LED w Hadze

Pierwszego września w Hadze została uruchomiona olbrzymia medialna fasada LED. Ekran mierzy ponad 19m szerokości i 14m wysokości i znajduje się około 80m nad ziemią, na elewacji jednego z najwyższych budynków w mieście - “Strijkijzer”. Zaprojektowany i wyprodukowany przez specjalistów VML-Technologies wyświetlacz można oglądać z 2 km, a wyświetlany kontent jest połączeniem uaktualnianych na bieżąco informacji z regionu, treści reklamowych oraz interaktywnych mediów społecznościowych.

Instalacja składa się z pasów 1,716 LatticeTM S-14054L LED, które pokrywają obszar szerokości 11 okien i wysokości 6. Wyświetlacz jest unikatowy z wielu względów. Zaprojektowane i wyprodukowane przez VML-Technologies niestandardowe pasy LED jednolicie integrują się z fasadą budynku, bez widocznych kabli i urządzeń. Cały system jest w 70% transparentny, dzięki czemu nie blokuje dostępu naturalnego światła do wnętrz oraz umożliwia zarówno wgląd do wnętrza budynku, jak i widok na zewnątrz. Ekran ma 6000 nitów jasności, co zapewnia żywy obraz nawet w najjaśniejsze dni. W nocy wyświetlacz staje się praktycznie niewidoczny. Dzięki wykorzystaniu VML LatticeTM „PictureBox Controller” pasy LED mogą być kontrolowane/sterowane w taki sposób, że cały obraz jest „wklejony” w sieć ram okiennych, dzięki czemu jest może być doskonale widoczny.

Dzięki ścisłej współpracy VML-Technologies z właścicielami budynku, biurem projektów Vestia oraz oryginalnymi architektami budynku – AAArchitecten, powstał wyświetlacz, który jest nie tylko funkcjonalny, ale również atrakcyjny pod względem architektonicznym. Ekran stworzony przez VML-Technologies charakteryzuje się ponadto niebywałą dokładnością szczegółów oraz bardzo niskim poborem mocy.

VML-Technologies zostali wybrani jako dostawca systemu LED Media Facade po bardzo uważnym i trwającym dwa lata procesie selekcji przeprowadzonym przez Ceres, Biuro Projektów Vestia.

Ekran LED Hadze

„VML-Technologies byli jedyną firmą, która była w stanie niezbicie wykazać, że posiada niezbędne umiejętności i doświadczenie konieczne do realizacji tego skomplikowanego i indywidualnego projektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z VML i jednocześnie niezwykle dumni z końcowych efektów” – powiedział Aad Bouwhuis, Dyrektor Housing Association Vestia Den HaagZuid-Oost. A rezultatem tej współpracy jest spektakularna i piękna fasada oraz staranne i estetyczne wykończenie całego budynku.

Źródło: www.vml-technologies.com

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium