24 sie 2015 / Prinz Optics /

Szkło, światło, optyka…

PRINZ OPTICS to wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie produkcji i szerokich zastosowań szkła powlekanego oraz szklanych filtrów optycznych, wytwarzanych metodą zanurzeniową zol-żel. Nasze filtry mają szerokie zastosowanie w różnych branżach tj.

  • w systemach oświetleniowych,
  • wystroju wnętrz,
  • architekturze i sztuce
  • technice medycznej
  • technice przemysłowej

Systemy oświetleniowe – ekspozycje towarów, fotografia, technika sceniczna i filmowa

Wysoka jakość światła wymaga często modyfikacji właściwości jego źródeł. Od przesunięcia temperatury barwowej w kierunku ciepłych lub zimnych odcieni za pomocą filtrów konwersyjnych w precyzyjnie stopniowanych odcieniach, kompensacji niepożądanych odchyleń kolorystycznych niektórych źródeł światła, redukcji ciepła w biegu promieni po ochronę przed promieniowaniem UV, oświetlenie artykułów spożywczych, filtrowanie barw w dziedzinach takich jak: technika sceniczna, technika filmowa, filtry do obiektywów fotograficznych. Filtry na bazie szkła boro-silikatowego, odpornego na wysokie temperatury, stosowane są w reflektorach do iluminacji budynków.

Zastosowanie szklanych filtrów optycznych

 

Zastosowanie szklanych filtrów optycznych

Wystrój wnętrz

Odpowiednio przygotowane szkła są bardzo często wykorzystywane przez designerów przy szeroko rozumianych aranżacjach wnętrz. Stosowane są zarówno przy dużych elementach, jak na przykład drzwi wewnętrzne, jak też przy drobnych detalach wykończeniowych. Za każdym razem pięknie dopełniają spójnej całości nowoczesnych i eleganckich wnętrz.

Największymi zaletami stosowania filtrów dichroicznych przez projektantów wnętrz są możliwość uzyskania unikalnych efektów wizualnych oraz nieograniczone kombinacje kolorystyczne. W zależności od rodzaju zastosowanego filtra, światło odbierane przez obserwatora, każdorazowo może być bardziej nasycone inną barwą. Właściwość tę można wykorzystać przy projektowaniu mieszkania zgodnie z zasadami feng shui, gdzie w każdym z pomieszczeń może dominować inna barwa, np. ciepłe barw, które sprzyjają odprężeniu i wypoczynkowi – w sypialni, a barwy zimne, aktywizujące organizm – w gabinecie czy pokoju zabaw dla dzieci.
 

Zastosowanie szklanych filtrów optycznych

Technika medyczna

W technice medycznej filtry IR (filtry odbicia ciepła) używane są głównie do redukowania obciążenia cieplnego w oświetlanych strefach. Zdefiniowane właściwości świetlne w przypadku lamp operacyjnych oraz systemach oświetleniowych, wykorzystywanych w mikroskopii i endoskopii osiągane są za pomocą filtrów konwersyjnych.

Filtry UV oraz filtry barwne używane są w technice naświetlania promieniami, zaś antyrefleksyjne pokrywy – w technice laserowej. Dzięki szklanym filtrom i certyfikowanym procesom technologicznym ich wytwarzania , urządzenia medyczne spełniają wymogi bezpieczeństwa stawiane w technice medycznej.

Zastosowanie szklanych filtrów optycznych

Technika przemysłowa

Szklane filtry stosowane są do produkcji tworzywa sztucznego, hartowania UV powłok lakierniczych oraz w technice pomiarowej. Antyrefleksyjne szklane powierzchnie wykorzystywane są z jednej strony w technice laserowej i pomiarowej, a z drugiej jako szerokopasmowe rozwiązania antyrefleksyjne w witrynach i wziernikach. Nasze lustra, częściowo przepuszczalne, wykorzystywane są do wizualizacji w 3D, a także w różnego rodzaju prompterach i symulatorach.

Zastosowanie szklanych filtrów optycznych

Więcej informacji o szklanych filtrach, znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.szklodlabiznesu.pl

Służymy także fachową poradą i pomocą w doborze odpowiednich filtrów do realizacji Państwa projektów.

Zamów bezpłatne próbki:

email: marcin@prinzoptics.pl

tel: +48 602 351 265

Marcin Grzebulski

Business Development Manager

Prinz Optics Polska

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium