24 maj 2015 / Osram /

Ledowy zamiennik żarówki 100 W

Firma OSRAM uruchomiła produkcję zamienników tradycyjnych żarówek o mocy 100 W, wykorzystujących technologię LED. Oznacza to, że inżynierom OSRAM udało się przezwyciężyć problemy z prawidłowym odprowadzaniem ciepła. Efektem jest trwała lampa LED STAR Classic A100 o niezwykle wysokiej skuteczności świetlnej.

LED STAR Classic A100

 

Typoszereg produkowanych do tej pory ledowych zamienników tradycyjnych żarówek kończył się na odpowiedniku lampy o mocy 75 W. Teraz, po dopracowaniu radiatorów, na rynek trafiła lampa LED o mocy 17 W, zastępująca wycofaną ze sprzedaży tradycyjną żarówkę o mocy 100 W. Oznacza to zużycie energii niższe o ponad 80 proc., przy klasie energetycznej A+.

Nowe źródło światła jest dostępne w wersji z matową bańką z trzonkiem E27, który pozwala stosować ją w miejscu tradycyjnych żarówek, a temperatura barwowa wytwarzanego przez nie światła wynosi 2700 K (barwa ciepło-biała). Trwałość nowej lampy jest szacowana na 15 tys. godzin. W tym czasie ma ona wytrzymać 100 tys. cykli włączania/wyłączania. Już po 0,1 sek. po załączeniu LED STAR Classic A100 świeci z 60 proc. mocy znamionowej. Strumień świetlny lampy LED STAR Classic A100 wynosi aż 1521 lm, podczas gdy żarówki o mocy 100 W oferowały jedynie 1340 lm. Nowa lampa jest przeznaczona do użytku w pomieszczeniach, ale po zastosowaniu odpowiednich opraw można ją stosować także na zewnątrz. Może ona pracować w temperaturach od -20°C do +40°C, przy wilgotności powietrza do 95 proc. Na bardzo dobrym poziomie jest także współczynnik oddawania barw lampy, który wynosi 80. Nowa lampa nie emituje promieni UV ani podczerwonych i nie zawiera rtęci. Producent udziela na nią 3-letniej gwarancji.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium