9 kwi 2015 / Expopower /

Rewolucja w oświetleniu na targach Expopower 2015

Kolejne inwestycje w sektorze elektroenergetyki potwierdzają, że branża energetyki i elektrotechniki ma się dobrze. Wskaźniki w ostatnich czasie poszły w górę, zwłaszcza segment dystrybucji zanotował największy wzrost. W tak dobrych nastrojach branża spotka się podczas najbliższych targów Expopower w Poznaniu (26-28 maja).

Targi Expopower

Pisaliśmy już o ciekawie zapowiadającym się programie konferencji w ramach forum i wystawy InnoPower – innowacje w energetyce (www.innopower.pl) oraz Międzynarodowego Kongresu Naukowo-technicznego Energia.21 (www.energy21.pl) .

Jednak to nie wszystkie ciekawe wydarzenia majowych targów Expopower, które przyciągną do Poznania decydentów, ekspertów, naukowców i praktyków z kraju oraz z zagranicy. Po raz kolejny zaplanowano dwie, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem konferencje organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich odział w Poznaniu.

Rewolucja w oświetleniu?

Jak przewiduje firma analityczna Strategy Analitics rynek inteligentnych źródeł światła w sektorze mieszkalnictwa do 2020 roku osiągnie wartość 200 milionów USD. Już teraz konsumenci zmieniają tradycyjne żarówki, a także świetlówki kompaktowe na lampy LED. O możliwościach zastosowania technologii LED, nie tylko w domach, mówić będą specjaliści podczas konferencji „Energooszczędność w oświetleniu”. Wydarzenie organizowane w ramach cyklu „Technika Świetlna 2015” odbywać się będzie 26 maja (wtorek) pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP oraz Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego POL-Lighting.

Planowane tematy to m.in. inteligentne oświetlenie w mieście, efektywne oświetlenie z użyciem przemysłowych opraw LED dla rolnictwa, przemysłu spożywczego i transportu kolejowego, rola emocji w odbiorze światła, czy aktualne wyzwania dla świata oświetleniowego w związku z wiodącą rolą technologii LED. W konferencji wezmą udział przedstawiciele firm Osram, Philips, Schroeder, Krulen oraz kadra naukowa Politechniki Poznańskiej.

Klucz do bezawaryjnego zasilania

O nowoczesnych rozwiązaniach, detekcji zwarć oraz automatyce w rozdzielnicach średnionapięciowych mówić będą paneliści konferencji „Elektroenergetyczne stacje i rozdzielnice średniego napięcia”. Wydarzenie odbędzie się 27 maja (środa) w ramach XIII Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia”. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni praktycy i eksperci z ABB, Elektrobudowa, Elektromontaż Poznań, ZPUE Holding, Elektrometal Energetyka oraz Politechniki Wrocławskiej.

Obie konferencje, jak i udział w targach Expopower, są bezpłatne. Na ekspozycji w Poznaniu wystawcy zaprezentują m.in. maszyny i urządzenia energetyczne oraz elektroenergetyczne a także sprzęt związany z wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii. Więcej informacji o targowych nowościach i wydarzeniach na www.expopower.pl

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium