30 mar 2015 / Verbatim /

Antyodblaskowe panele LED do biur od Verbatim

Panele LED firmy Verbatim

Verbatim wprowadził zestaw wysokiej klasy paneli sufitowych LED bez efektu migotania. Panele są dostępne w dwóch wersjach: pryzmatycznej, dającej miękkie, rozproszone światło, które pozwala uniknąć nieprzyjemnych odblasków w przestrzeni roboczej oraz w wersji z bardzo jasnym strumieniem świetlnym do zastosowania w holach i korytarzach.


Dostępne w standardowym rozmiarze 600 x 600 mm oraz w ultracienkiej białej obudowie do dyskretnego zamontowania w sufitach podwieszanych, panele LED o mocy 45W posiadają dyfuzory poliwęglanowe, które spełniają test odporności na temperaturę przy 850°C. Tym samym produkty spełniają normy UE (EN60598-1) dla opraw oświetleniowych w publicznie dostępnych budynkach.

W wyniku wykorzystania zaawansowanego sterownika LED, panele LED od Verbatim pozwalają na wyeliminowanie migotania. Migotanie to chwilowa zmiana emitowanego światła, która może powodować dyskomfort. Wiele badań sugeruje, że migotanie osiągające poziom szczytowy przy pewnych długościach fali może powodować zmęczenie wzroku, utratę koncentracji i bóle głowy. Istnieją też obawy o poważniejsze problemy zdrowotne wynikające z długiej ekspozycji na migające światło, jak padaczka, migrena lub zespół chronicznego zmęczenia.

Równie ważny, jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo w ​​miejscu pracy, jest fakt, że panele LED firmy Verbatim zapewniają rozproszone światło ze wskaźnikiem UGR (ujednolicony wskaźnik oceny olśnienia) poniżej 19. Zasada kontroli odblasków, regulowana europejską normą EN12464-1, wyznacza przybliżone natężenie odblasków dla osoby przebywającej w określonej lokalizacji oraz rozmieszczenie opraw w prostokątnym pomieszczeniu. W biurach, maksymalna dozwolona wartość UGR wynosi 19 dla obszarów roboczych, 22 dla recepcji, natomiast 25 na korytarzach.

"W połączeniu z doskonałą efektywnością energetyczną i długą żywotnością na poziomie 50 000 godzin, antyodblaskowe panele LED bez efektu migotania od Verbatim zapewniają środowisko oświetleniowe, które jest bezpieczne, wygodne i wydajne dla osób pracujących w biurach, szkołach, uniwersytetach i innych miejscach pracy. Dodatkowo, panele oferują znacznie większą efektywność, niezawodność i dłuższą żywotność niż fluorescencyjne ekwiwalenty oświetleniowe" – mówi Dick C. Hoogerdijk, Główny Menedżer EUMEA w firmie Verbatim.

Ze względu na zastosowaną innowacyjną technologię umożliwiającą perfekcyjnie jednorodne oświetlenie powierzchni, obudowa panela jest idealnie płaska. Panele LED zapewniają także kontrolowanie luminancji dzięki profesjonalnej optyce i zaawansowanej kontroli luminancji.

Standardowy panel LED z wysokim strumieniem świetlnym od Verbatim (numer produktu 52440) wytwarza strumień światła 4000 lumenów i osiąga skuteczność świetlną 89 lumenów na wat. Pryzmatyczny, antyodblaskowy panel LED (52441), zapewnia strumień światła na poziomie 3800 lumenów i skuteczność świetlną wynoszącą 84 lumenów na wat.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium