8 mar 2015 / Expopower /

InnoPOWER czyli innowacje w energetyce

Innowacyjność stanowi impuls do kształtowania się i rozwoju każdej gałęzi gospodarki. W energetyce jest ona szczególnie istotna. Wychodząc naprzeciw potencjałowi, jaki rodzi spotkanie nauki z biznesem oraz biorąc pod uwagę ogłoszoną w lutym br. strategię Unii Energetycznej, która innowacyjność stawia jako jeden z ważnych elementów polityki energetycznej UE, w dniach 26-28 maja w Poznaniu odbędzie się forum i wystawa InnoPower – innowacje w energetyce.

Expopower

Nowe wydarzenia majowych targów Expopower stanowić będą inspirację dla całej polskiej energetyki. Jednym z nich jest wystawa i forum InnoPower, dedykowane do podmiotów posiadających ofertę naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki m.in. do szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, klastrów, start-upów, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich i międzynarodowych.

Innowacje, technologie, pieniądz

Współpraca sektora naukowo-badawczego z przemysłem procentuje postępem technicznym gwarantującym najnowocześniejsze rozwiązania ukierunkowane na klienta. Ważne jest też to, że impulsem dla rozwoju r&d w energetyce jest polityka Unii Europejskiej i fundusze, które mają zostać przeznaczone właśnie na ten cel.

Dlatego też InnoPower to nie tylko wystawa uczelni, instytutów, firm r&d, instytucji wspierających badania i rozwój oraz innych podmiotów aktywnych w dziedzinie badań i rozwoju dla energetyki, ale też ciekawe dyskusje w gronie praktyków, ekspertów oraz naukowców.

Trzydniowe konferencje zostały podzielone na kilka paneli. 26 maja odbędą się warsztaty „Pomysł – pieniądz – rynek”, w których wezmą udział przedstawiciele m.in. agencji rządowych oraz instytucji z sektora venture capital. W kolejnych dwóch dniach (27 i 28.05) dyskusje będą skupiać się wokół tematu innowacji dla energetyki (m.in. nadprzewodnictwo w energetyce, grafen, magazynowanie energii, technologie mobilne, Internet rzeczy). Ostatniego dnia (28.05) dodatkowo odbędzie się seminarium „Rola OSD w nowej polityce UE” oraz Akademia z Energią.

Wydarzenie InnoPower – innowacje w energetyce ma szansę stać się inspiracją dla wielu firm do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań z zakresu energetyki.

Honorowy patronat nad InnoPower objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Program seminariów, rejestracja, paneliści na stronie: www.expopower.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objeło czasopismo Lux Magazyn.

Expopower

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium