26 lut 2015 / PZPO /

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014

Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego ogłosił wyniki XVII Konkursu na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku.

Celem Konkursu jest promowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz mających wpływ na zwiększenie atrakcyjności i podkreślenie walorów miast i gmin lub poszczególnych obiektów architektonicznych. Komisja oceniała zgłoszenia również pod kątem zastosowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz osiągniętych oszczędności zużycia energii elektrycznej.

Tegoroczni zwycięzcy Konkursu to:

W KATEGORII 1 (urzędy miast i gmin)

I nagrodę
Urzędowi Miasta Rzeszowa za oświetlenie drogowe wykonane w ramach rozbudowy Alei Rejtana i ulicy Lubelskiej oraz oświetlenie świąteczne miasta. Urząd Miasta Rzeszowa otrzymuje również III nagrodę za iluminację mostu Narutowicza.

I nagrodę
Urzędowi Miasta Łodzi za oświetlenie fragmentu ulicy Piotrkowskiej.

I nagrodę 
Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy za oświetlenie i iluminację budynku dworca kolejowego w Świdnicy w związku z jego przebudową i rewitalizacją.

I Nagrodę
Urzędowi Miejskiemu w Wejherowie za iluminację fontanny w kanale Północnym na tere- nie Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego.

II Nagrodę
Urzędowi Gminy Olsztyn za oświetlenie parku centralnego. Komisja podkreśliła innowacyjność inwestycji i jej energooszczędność.

II Nagrodę
Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu za iluminację kościoła Chrystusa Króla.

II Nagrodę
Zarządowi Terenów Publicznych w Warszawie za wykonanie oświetlania Ogrodu Krasińskich w ramach projektu jego rewitalizacji.

II Nagrodę 
Urzędowi Miasta Legionowo za oświetlenie ulic i skrzyżowań w ramach przebudowy układu komunikacyjnego ulic Jana III Sobieskiego, Parkowej, Lwowskiej oraz przebudowy skrzyżowania ulicy Cynkowej z Aleją Legionów.

Urzędowi Miasta Legionowo przyznano również Wyróżnienie za stworzenie specjalnego klimatu świetlnego poprzez montaż witraży w latarniach oświetleniowych na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

II Nagrodę 
Urzędowi Gminy Jarocin za oświetlenie ulic Bema i Solidarności oraz ulic na terenie osiedla Rzeczypospolitej a także ścieżki rowerowej Jarocin – Mieszków.

Wyróżnienie 
Urzędowi Gminy Ornontowice za budowę oświetlenia ciągu pieszego na terenie miasta.
W KATEGORII 5 (producenci sprzętu)

1.
Nagrodę główną firmie LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. za wykonanie projektu i dostarczenie sprzętu oświetleniowego do Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Komisja podkreśliła wyjątkowy a zarazem funkcjonalny charakter klimatu świetlnego stworzony przez zastosowany sprzęt oświetleniowy.
2.
Nagrodę specjalną
Zakładowi  Produkcji  Sprzętu  Oświetleniowego  ROSA Stanisław Rosa za opracowanie i wykonanie stylizowanych słupów i wysięgników, które zostały zainstalowane  w Tychach na odcinku drogi krajowej nr 1 przebiegającej przez to miasto.
Komisja podkreśliła walory plastyczne i techniczne rozwiązania, które odwołuje się do herbu Tychów i ma decydujące znaczenie na wyróżnienie i rozpoznawalność tego odcinka drogi krajowej nr 1. Oceniane rozwiązanie przyczyniło się do uzyskania bardzo dobrego prowadzenia optycznego na tym odcinku drogi.

3. 
I nagrodę  
firmie LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. za uzyskanie bardzo dobrych efektów oświetle- niowych i estetycznych na terenie zintegrowanego centrum komunikacji w Poznaniu.

4. 
II Nagrodę
firmie Schreder Polska Sp. z o.o. za zastosowanie opraw LEDowych do kompleksowego oświetlenia ulicznego miasta Rawa Mazowieckiego pozwalające na uzyskanie dużej (około 70%) oszczędności energii elektrycznej przy zachowaniu dobrych parametrów oświetlenia.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z prezentacją nagrodzonych rozwiązań nastąpi w Warszawie w dniu 25 marca 2015 roku na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015.    

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium