6 kwi 2015 / King LED /

Taśmy LED – jakie wybrać?

Taśmy LED, z uwagi na ich dużą energooszczędność, są coraz bardziej popularnym rodzajem oświetlenia stosowanym w naszych domach, sklepach, restauracjach czy dyskotekach.  Używamy ich do podświetleń sufitów podwieszanych, blatów kuchennych, mebli, klatek schodowych a nawet wind. Oferta taśm LED na polskim rynku jest coraz bogatsza. Różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem użytych do ich produkcji komponentów, co znacząco wpływa na jakość ich świecenia oraz żywotność.

Taśma LED LEDline

 

Taśmy LED dostępne obecnie w sprzedaży możemy podzielić na:

niskiej jakości - na pojedynczym podkładzie PCB z zamontowanymi diodami LED o słabej wydajności świetlnej. Lutowanie takich taśm jest wielkim utrudnieniem, ponieważ ścieżki elektryczne wyprodukowane są ze słabej jakości miedziowanego aluminium. Takie taśmy  po niedługim okresie użytkowania, znacząco tracą na jasności a diody szybko ulegają awarii i całkowicie przestają świecić.

- średniej jakości – taśmy nie są aż tak awaryjne, jak taśmy niskiej jakości. Do ich produkcji zastosowano diody o wyższej wydajności świetlnej. Szacuje się, że świecąc 4 godziny dziennie, powinny wytrzymać około roku użytkowania. Polecane do montażu w miejscach, gdzie w razie awarii, łatwo jest wymienić produkt na nowy. Nie polecamy ich jednak monterom do instalacji u swoich Klientów.

- wysokiej jakości – do ich produkcji zastosowano komponenty najwyżej jakości: podwójny laminat PCB, który minimalizuje spadki napięcia oraz wyselekcjonowane diody o podwyższonej jasności. Wszystkie sekcje diod świecą tak samo wydajnym światłem. Takie taśmy charakteryzują się wysoką niezawodnością.

Czy spośród obecnych na polskim rynku marek, znajdziemy taśmy LED godne polecenia Klientom?

O opinię zapytaliśmy właściciela sklepu z oświetleniem LED www.kingled.pl, który ma w swojej ofercie produkty różnych producentów:
 

„W ofercie posiadamy taśmy LED zarówno średniej, jak i wysokiej jakości. Jeszcze rok temu większość naszych Klientów, ze względu na niższą cenę, wybierała taśmy LED z tej średniej półki, ale ostatnio najwięcej sprzedajemy taśm marki LED line®, które są najwyższej jakości. Pozorna oszczędność na koszcie zakupu taśmy LED generuje dodatkowe koszty dla Klienta, takie jak ponowy montaż taśmy czy stracony czas na reklamacje. Nasi klienci przekonali się, że warto zakupić taśmy marki LED line®, które polecamy. Na te taśmy nie mieliśmy żadnych reklamacji, a sprzedajemy je od 3 lat. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki LED line® i cieszymy z odpowiedzialnej polityki tego producenta, która stawia na jakość i niezawodność produktów. Jakość taśm marki LED line® jest na bieżąco monitorowana w polskim profesjonalnym laboratorium pomiarów fotometrycznych LUMENlab, a wyniki badań z przyjemnością udostępniamy naszym Klientom.”

Przejdź do sklepu internetowego: www.kingled.pl

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium