4 lut 2015 / Expopower /

Debiut nowych wydarzeń na Expopower

Konferencja „Energia.21”, InnoPower oraz E-MOBILITY – to tercet nowych wydarzeń, które w tym roku zadebiutują na targach Expopower (26-28.05.2015) w Poznaniu.

Expopower 2015

Tematyka nowych wydarzeń nie tylko urozmaici ekspozycję oraz program targów, ale stanie się też szansą na kontakt z przedstawicielami branż zainteresowanych nowoczesnymi energooszczędnymi rozwiązaniami oraz decydentami z sektora energetyki.

Dynamiczne zmiany zachodzące w sektorze energetycznym oraz światowe trendy stały się inspiracją do wprowadzenia nowych wydarzeń na targach Expopower. Z myślą o rozwoju oraz aktywnym wspieraniu polski sektor energetyczny w tym roku w dniach 26-28 maja w Poznaniu odbędą się:

Konferencja Energia.21 - organizowana przy współpracy z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej (PKEE), które jest jedyną organizacją reprezentującą interesy polskiego sektora energetycznego w Unii Przemysłu Elektroenergetycznego – EURELECTRIC. Założeniem konferencji Energetyka 21, którą wspierają również grupy energetyczne Enea S.A., Energa S.A., Tauron S.A, PGE S.A., RWE oraz inne przedsiębiorstwa z sektora elektroenergetyki, jest wyznaczanie trendów dla Energetyki Europy Środkowowschodniej. Wydarzenie odbywać się będzie cyklicznie przy targach Expopower;

E-MOBILITY salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania. Przestrzeń specjalna, gdzie istnieje możliwość zaprezentowania pojazdów elektrycznych (samochody osobowe, autobusy, skutery, rowery elektryczne itp.) i oprogramowań hardware oraz software dla e-cars. Salon wzbogacony o przestrzeń dydaktyczną Speakers Corner (możliwość prezentacji oferty firmy) oraz debatę na temat uwarunkowań technicznych i regulacyjnych dotyczących rozwoju samochodów elektrycznych;

InnoPower – salon innowacji w energetyce. Ekspozycja specjalna podmiotów z ofertą naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki. Wydarzenie dedykowane m.in. do polskich i zagranicznych szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich. W ramach targów InnoPower odbędą się warsztaty w zakresie pozyskiwania środków na RD3 i program Horyzont 2020 (to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro!), a także poruszające tematy zarządzania własnością intelektualną w konsorcjach, tworzenia konsorcjów i innych podmiotów wspierających RD3.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium