LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
4 lut 2015 / Expopower /

Debiut nowych wydarzeń na Expopower

Konferencja „Energia.21”, InnoPower oraz E-MOBILITY – to tercet nowych wydarzeń, które w tym roku zadebiutują na targach Expopower (26-28.05.2015) w Poznaniu.

Expopower 2015

Tematyka nowych wydarzeń nie tylko urozmaici ekspozycję oraz program targów, ale stanie się też szansą na kontakt z przedstawicielami branż zainteresowanych nowoczesnymi energooszczędnymi rozwiązaniami oraz decydentami z sektora energetyki.

Dynamiczne zmiany zachodzące w sektorze energetycznym oraz światowe trendy stały się inspiracją do wprowadzenia nowych wydarzeń na targach Expopower. Z myślą o rozwoju oraz aktywnym wspieraniu polski sektor energetyczny w tym roku w dniach 26-28 maja w Poznaniu odbędą się:

Konferencja Energia.21 - organizowana przy współpracy z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej (PKEE), które jest jedyną organizacją reprezentującą interesy polskiego sektora energetycznego w Unii Przemysłu Elektroenergetycznego – EURELECTRIC. Założeniem konferencji Energetyka 21, którą wspierają również grupy energetyczne Enea S.A., Energa S.A., Tauron S.A, PGE S.A., RWE oraz inne przedsiębiorstwa z sektora elektroenergetyki, jest wyznaczanie trendów dla Energetyki Europy Środkowowschodniej. Wydarzenie odbywać się będzie cyklicznie przy targach Expopower;

E-MOBILITY salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania. Przestrzeń specjalna, gdzie istnieje możliwość zaprezentowania pojazdów elektrycznych (samochody osobowe, autobusy, skutery, rowery elektryczne itp.) i oprogramowań hardware oraz software dla e-cars. Salon wzbogacony o przestrzeń dydaktyczną Speakers Corner (możliwość prezentacji oferty firmy) oraz debatę na temat uwarunkowań technicznych i regulacyjnych dotyczących rozwoju samochodów elektrycznych;

InnoPower – salon innowacji w energetyce. Ekspozycja specjalna podmiotów z ofertą naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki. Wydarzenie dedykowane m.in. do polskich i zagranicznych szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich. W ramach targów InnoPower odbędą się warsztaty w zakresie pozyskiwania środków na RD3 i program Horyzont 2020 (to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro!), a także poruszające tematy zarządzania własnością intelektualną w konsorcjach, tworzenia konsorcjów i innych podmiotów wspierających RD3.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.