25 sty 2015 / Tridonic /

Zintegrowany system sterowania oświetleniem - connecDIM.

Firma Tridonic zaprezentowała connecDIM - nowy system zarządzania światłem. System ten łącząc w sobie bramkę connecDIM Gateway i chmurę connecDIM Cloud umożliwia zdecentralizowane zarządzanie światłem z dowolnego miejsca na świecie. Małe aplikacje z zaledwie kilkoma urządzeniami DALI mogą osiągać korzyści takie same jak złożone systemy oświetleniowe o rozległych właściwościach.

Tridonic connecDIM

Niezależnie od tego, czy system DALI jest nowym, czy też istniejącym już systemem, jego integracja w wysokopoziomowym systemie zarządzania światłem poprzez connecDIM Gateway jest dużo łatwiejsza, szybsza i bardziej ekonomiczna niż byłaby w przypadku zastosowania innych metod. Rozwiązanie to oparte jest na standardowym sprzęcie i technologiach internetowych, dlatego też nie jest wymagane inwestowanie w drogi sprzęt lub oprogramowanie. connecDIM jest łatwy w instalacji, w obsłudze oraz dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto, oferuje funkcje automatycznych testów oświetlenia awaryjnego. Po podłączeniu łącza do Internetu (który jest sercem całego systemu), zbiera ono wszystkie dane i parametry z podłączonych urządzeń i przenosi je za pomocą TCP/IP do centralnej chmury connecDIM.

Dane przechowywane w chmurze mogą być udostępniane za pośrednictwem przeglądarki internetowej w dowolnym czasie z każdego miejsca na świecie. System wyświetla nie tylko zestawienie podłączonych urządzeń DALI. Można również zrobić szybki przegląd wszelkich usterek lamp oraz uszkodzeń sprzętu, dzięki czemu istnieje możliwość niezwłocznego podjęcia odpowiedniego działania. Ponadto, system pozwala na zmianę poboru energii bez konieczności znajdowania się w danym miejscu.

Sterowanie i zarządzanie światłem nigdy nie było prostsze

To innowacyjne rozwiązanie zarządzania oświetleniem stanowi doskonałą platformę dla inteligentnej, oszczędnej i przyjaznej dla użytkownika kontroli i sterowania oświetleniem zarówno przy wykorzystaniu kilku prostym urządzeń DALI, jak i złożonego systemu oświetleniowego w budynku. Niezależnie od tego czy działasz w oparciu o nową, czy też istniejącą infrastrukturę DALI, Twoją instalację oświetleniową można łatwo podłączyć przy pomocy łącza connecDIM do chmury connecDIM. Ponadto, rozwiązanie to przesyła wszystkie Twoje informacje dotyczące oświetlenia i parametrów do centralnego serwera internetowego. Dostęp można zdalnie aktywować w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie poprzez Internet. Sercem tego rozwiązania do zarządzania rozproszonym oświetleniem jest łącze connecDIM. Umożliwia on gromadzenie danych (z urządzeń DALI) i przekładanie informacji za pośrednictwem TCP/IP do chmury. Informacje i monitorowanie energią można w łatwy sposób relacjonować. Opisywane łącze umożliwia również bezprzewodową kontrolę za pośrednictwem iPhone’a, iPad’a lub inteligentnych urządzeń z Androidem. Ustawienie i skonfigurowanie instalacji DALI jest teraz łatwiejsze i szybsze.

Tridonic connecDIM


Więcej na temat systemu będzie można przeczytać w numerze 1/2015 czasopisma oświetleniowego Lux Magazyn.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium