1 gru 2014 / rAndom /

Interaktywna instalacja

'Swarm Light' to imponująca, eksperymentalna instalacja świetlna z prawdziwą‚ ‘kolektywną świadomością', subtelnie reagująca na dźwiękową obecność widza. Instalacja jest współczesnym przykładem na to, jak umowne są granice pomiędzy dziełami artystycznymi a sztuką użytkową. Pozornie martwy przedmiot, 'Swarm' łączy kluczowe aspekty nieustających eksperymentów studia Random ze światłem, ludzkimi reakcjami behawioralnymi oraz interaktywną przestrzenią. 
 

Swarm Light

Obecność widza w bezpośredni sposób oddziałuje na zachowanie całego środowiska otaczającego 'Swarm Light', tworząc dźwiękowy pejzaż i wskrzeszając do życia sztuczną inteligencję. Dźwięki lub ruch uchwycone jako światło i cienie tworzą rodzaj współuczestniczącej i performatywnej synestezji, której efektem jest instynktowna percepcja przestrzeni, a nie rozumowy osąd widza.


rAndom został założony przez absolwentów Royal College of Art: Stuarta Wooda, Floriana Ortkrassa oraz Hannesa Kocha w 2002 roku. Studio opracowuje projekty i instalacje, wykorzystujące nowe technologie w radykalny, często nieoczekiwany sposób – tworząc prace wchodzące w interakcję z człowiekiem i wywodzące się z techniki op, kinetyki i post-minimalizmu. Prace studyjne zdobyły wiele nagród w dziedzinach sztuki, architektury oraz designu. W 2009 interaktywna instalacja 'Audience' otrzymała honorowe wyróżnienie na Prix Ars Electronica. Poza tym rAndom zdobył kilka różnych nagród, w tym nagrodę iF Design w 2006 i w 2005; Wallpaper design award,w 2006 oraz Creative Futures Award w 2005.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium