1 gru 2014 / TrendForce  /

Światowy rynek oświetlenia LED 2015

Jak wynika z nowego raportu TrendForce, globalne oświetlenie LED osiągnie w 2015 roku wartość 25,7 miliardów dolarów, a jego udział rynkowy wzrośnie do 31% wraz z wzrostem całego rynku oświetleniowego do 81,1 miliardów dolarów.

Największym rynkiem oświetlenia LED jest Europa. Pomimo wysokich cen energii elektrycznej, obowiązujących w krajach starego kontynentu, jak również braku wielkoskalowych dotacji dla użytkowników oświetlenia LED, udział europejskiej branży oświetleniowej w światowym rynku LED wynosi 23%.

Chiny stanowią 21% całego rynku oświetlenia LED. Jako baza produkcyjna dla większości producentów oświetlenia LED, mogą poszczycić się kompletnym łańcuchem dostaw LED i niskimi kosztami pracy. Zgodnie z prognozami chiński rynek oświetleniowy powinien nadal rosnąć bazując na stabilnym popycie na oświetlenie. Jednakże, ponieważ jest to rynek wysoce konkurencyjny, a w jakości produktów różnych producentów istnieje nieznaczna różnica, sprzedawcy będą rywalizować w kwestii ceny, przez co wysokie jest prawdopodobieństwo wojny cenowej. Do opuszczenia rynku będą ponadto zmuszeni producenci nie posiadający odpowiednich kanałów dystrybucji.

Udział Stanów Zjednoczonych w ogólnym rynku oświetlenia LED wynosi 19%. Obecnie istnieje w branży nacisk na uzyskanie zaświadczenia Energy Star od Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych oraz Konsorcjum DesignLights (DLC), będącej organizacją non-profit zlokalizowaną w USA. Firmy, które otrzymały zaświadczenie od tych organizacji mają prawo do dotacji. Dodatkowo jakość produktów oświetlania LED ciągle rośnie, co ma wpływ na wzrost udziału oświetlenia LED w branży retail.

Japonia ma tylko 9% udziałów w światowym rynku oświetlenia LED. Mimo to, japoński rynek oświetlenia LED jest stosunkowo dojrzały. Oświetlenie LED jest już powszechne wykorzystywane w japońskich szkołach, szpitalach oraz sklepach. Największy potencjał wzrostowy leży obecnie w oświetleniu zewnętrznym i przemysłowym.

Wschodzące rynki, w tym rejonu Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschód i Ameryki Łacińskiej, obejmują 28% globalnego rynku oświetlenia LED. W 2015 roku, perspektywy wzrostu na tych rynkach są szczególnie obiecujące szczególnie ze względu na szybki wzrost populacji oraz korzystne polityki rządów.

Redakcja czasopisma Lux Magazyn na podstawie raportu TrendForce 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium