25 lis 2014 / Zumtobel /

Case Study - The Body Shop

Międzynarodowa sieć kosmetyczna „The Body Shop“ dokłada starań, by jej wyroby były produkowane w oparciu o metody zgodne z wymaganiami ekologicznymi. Czyniąc to, stawia na naturalność, ale nie tylko w kontekście wytwarzanych kosmetyków. Kryteria związane z ochroną środowiska brane są pod uwagę, gdy chodzi o wnętrza i oświetlenie sklepów. W Szwajcarii jako pierwszej wdrożono koncepcję sklepów z oświetleniem w całości opartym na oświetleniu LEDowym. Zalety: dzięki kompaktowej budowie oprawy LED mogą być zamontowane w taki sposób, że nie rzucają się w oczy, szczególnie w niewielkich sklepach, a prawie bezobsługowe i wydajne energetycznie źródła światła przyczyniają się do zmniejszenia kosztów i emisji CO2. Ponadto uzyskuje się wysokie jakościowo, subtelne oświetlenie bez szkodliwego promieniowania UV i znacznych strat termicznych.

Zumtobel

THE BODY SHOP, Emmen, Zug i Zurych, Szwajcaria
Nawet sklepy o niewielkiej powierzchni 50 m2 mogą charakteryzować się przyjemną atmosferą dzięki użytemu oświetleniu, co jest szczególnie zauważalne w Emmen. Atmosferę tworzy oświetlenie LEDowe zrealizowane na downlightach PANOS INFINITY oraz projektorach punktowych DISCUS. Oprawy zostały w dyskretny sposób wbudowane w sufit podwieszany. Równo rozmieszczone wzmacniają efekt przejrzyście zaprojektowanego wnętrza. Duża witryna pozwala już z ulicy dostrzec wystawione produkty. W ten sposób panująca wewnątrz miła i harmonijna atmosfera wychodzi na zewnątrz, zachęcając przechodniów do wejścia.

Zumtobel

THE BODY SHOP, Emmen, Zug i Zurych, Szwajcaria
Dzięki wysokiej jakości światła i bardzo dobremu oddawaniu barw downlighty LED zapewniają przyjemne oświetlenie wnętrza. Dodatkowo LEDowe projektory punktowe, które mogą być obracane o dowolny kąt i wychylane w zakresie +/- 90°, generują światło akcentujące na wystawione na przyściennych półkach produkty, umiejętnie kierując w ich stronę uwagę klienta. Obie rodziny produktów LED odznaczają się nowoczesnym wzornictwem, bardzo dobrą jakością światła i wysoką wydajnością energetyczną. Dzięki skuteczności świetlnej do 77 lm/W (jedyna oprawa tego typu na rynku) w szczególności oprawa PANOS INFINITY jest dowodem na to, że gdy chodzi o wydajność i jakość światła to najwyższa jakościowo technologia LEDowa wypiera z rynku klasyczne świetlówki kompaktowe. Downlighty ze źródłami LED są o ponad 70% bardziej wydajne niż konwencjonalne świetlówki kompaktowe.

 


Zastosowane rozwiązania oświetleniowe:

Zumtobel DISCUS LED

Zumtobel DISCUS LED

 

Cechy oprawy:

 • Optymalne dla oświetlenia akcentującego wysokiej jakości, szczególnie w obszarach sprzedaży i prezentacji

 • Głowica świetlna obrotowa o 360° i wychylna o ±90°

 • Temperatura barwy: 3000 K (LED830/930: ciepła biel i 4000 K (LED 840: neutralna biel)

 • Oddawanie barw: Ra 82 (LED830/840) / Ra 92 (LED930)

 • Stabilność barwy MacAdam 3

 • Strumień światła oprawy: 1800–2400 lm

 • Efektywność oprawy: 56–71 lm/W

 • Żywotność 50 000 h przy 70 % strumieniu światła

 


Zumtobel PANOS INFINITY

Zumtobel PANOS INFINITY

Cechy oprawy:

 • Odbłyśnik / pierścień przykrywający - całość z wysokogatunkowgo, odpornego na działanie promieni UV poliwęglanu

 • Pierścień przykrywający biały

 • Szybki montaż jednostki oprawy bez użycia narzędzi przy pomocy zamka bagnetowego

 • Nadaje się do grupy baterii 220 V DC.

 • Wersja ze oświetleniem awaryjnym na 3 godziny na zamówienie

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium