17 lis 2014 / Osram /

Dochody firmy Osram poniżej oczekiwań

Firma Osram opublikowała w zeszłym tygodniu sprawozdanie finansowe za czwarty kwartał roku 2013, pokazując dochód netto znacznie poniżej oczekiwań.

Wydzielona w zeszłym roku z grupy Siemens, firma Osram jest w trakcie przeprowadzania programu oszczędnościowego, obejmującego prawie 8-tysięczną redukcję miejsc pracy. Choć wynik netto spółki okazał się zyskiem wynoszącym 12 mln euro, co w porównaniu z 29 mln euro straty w roku poprzednim wydaje się na pierwszy rzut oka dobrym wynikiem, jest to jednak mniej niż połowa z 28 mln euro zysku, jaki prognozowali analitycy.

Olaf Berlien

Osram ogłosił również powołanie owego prezesa, którym został Olaf Berlien. Od stycznia 2015 roku zastąpi on na stanowisku Wolfganga Dehena. Spółka zapewnia, że zmiana nie była podyktowana trudną sytuacją przedsiębiorstwa, jednak czas, w którym zmiana została przeprowadzona budzi wiele wątpliwości.

Przychody kwartalne pozostały na prawie niezmienionym poziomie 1.335 miliardów euro w zestawieniu z 1.332 miliardami z zeszłego roku, sprzedaż za cały rok zmniejszyła się o 2.8 % do 5.142 miliardów euro. 

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium