5 lis 2014 / Berlin.de /

25 rocznicę zburzenia muru berlińskiego uświetni gigantyczna świetlna instalacja.

 

Licht Grenze

Przez 2 dni i 2 noce Berlin znów zostanie podzielony!. Od 7 do 9 listopada bieżącego roku na odcinku 15km, w miejscu gdzie w latach 1961-1989 stał mur berliński dzielący Niemcy i Europę na dwie części, stanie imponująca instalacja składająca się z 8000 białych baloników wypełnionych helem i podświetlonych technologią LED. Balony zostaną umieszczone na specjalnych 3 metrowych stelażach tak, aby do złudzenia przypominały latarnie uliczne.

"Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie kontrastowało z wagą i twardością muru berlińskiego, musiało to być coś lekkiego, a najlepiej składającego się z powietrza i światła " mówi Christopher Bauder pomysłodawca projektu i właściciel firmy zajmującej się interaktywną architekturą świetlną - WhiteVoid (www.whitevoid.com).

 

Późnym popołudniem 9 listopada balony zostaną uroczyście uwolnione przez wolontariuszy ze swoich stelaży i poszybują w niebo. Między innymi ze względu na ten fakt bardzo zadbano o to, aby były wykonane z materiałów minimalnie ingerujących w środowisko. Do produkcji balonów użyto całkowicie biodegradowalnego naturalnego kauczuku, który pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV czy deszcz rozkłada się ok. 8 miesięcy, a więc w czasie porównywalnym do rozkładu liścia dębu.

Podstawa stelażu wykonana jest z włókna węglowego i wypełniona wodą. Na końcu metalowego pręta znajduje się lejek z tworzywa sztucznego z mechanizmem zaciskowym, który trzyma balon w miejscu. Zacisk wystarczy ręcznie zwolnic, aby uwolnić balon w czasie happeningu 9 listopada. W lejku umieszczone są także diody LED oraz bateria je zasilająca.

 

Licht Grenze Berlin

 

Lich Grenze Berlin

 

Lich Grenze Berlin

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium