18 lis 2014 / Dial /

Dialux - Program nie tylko dla profesjonalistów

DIALux to darmowe i kompleksowe oprogramowanie opracowane przez projektantów dla projektantów. Umożliwia profesjonalne planowanie oświetlenia, oraz korzystanie z darmowych baz produktów wszystkich producentów. Używane przez kilkaset tysięcy projektantów instalacji elektrycznych i architektów na całym świecie. Liczba użytkowników rośnie z każdym dniem.

Dialux

DIALux umożliwia wizualizację projektowanej instalacji w prosty i intuicyjny sposób. Obszary niedoświetlone, wskutek użycia zbyt słabych opraw, oznaczane są za pomocą odpowiednich kolorów w przestrzeni 3d. Wyniki obliczeń zapisywane są w formie tabeli, w postaci dokumentu zawierającego dodatkowo krzywe rozsyłu światła oraz rozkład natężenia oświetlenia na powierzchni danego obiektu. DIALux współpracuje z środowiskiem CAD, dzięki czemu możemy importować/eskportować rysunki, bądź wykorzystywać modele 3D.

Dodatkową funkcja, wspierająca projektowanie, jest obliczenie zapotrzebowania energetycznego instalacji oświetlenia. Program pozwala zdefiniować moc odbioru całkowitego, bądź pojedynczych opraw w oparciu o rozwiązania i normy międzynarodowe.

DIALux jest środowiskiem otwartym. Dzięki temu przy projektowaniu mamy do dyspozycji bazy produktów czołowych producentów oświetlenia. Ze względu na rosnącą popularność oprogramowania, i dominującą pozycję w branży projektowej, coraz więcej producentów oświetlenia tworzy bazy danych produktów z myślą o wykorzystaniu ich w DIALuxie.

Korzyści płynące z użytkowania programu Dialux:

  • Prostota, efektywność i możliwość profesjonalnego projektowania oświetlenia,

  • Dostęp do najnowszych katalogów i baz danych czołowych producentów oświetlenia,

  • Dostęp do najbardziej aktualnej wersji oprogramowania bez dodatkowych opłat,

  • Ocena natężenia oświetlenia,

  • Możliwość symulacji różnokolorowych scen świetlnych LED, lub przy wykorzystaniu innych opraw oświetleniowych,

  • Możliwość zaprojektowania oświetlenia zarówno wnętrza budynku, jak i przestrzeni na zewnątrz.

DIALux tutorial - Emergency Lighting Escape routes

DIALux tutorial - How to create a daylight scene

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium