LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
12 paź 2014 / Light.Move.Festival /

Light.Move.Festival. Łódź 2014

Wśród popularnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w wielu miastach na świecie jedną z atrakcji przyciągających mieszkańców i turystów są festiwale światła – imprezy kulturalne, w których główną rolę gra światło i wszystko, co z nim związane. Również w Polsce światło stało się punktem centralnym Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. Łódź 2014, którego IV edycja odbył się w Łodzi w dniach 10-12 października br.

Light.Move.Festival

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu odbywającego się od 2011 roku, ideą tego wydarzenia jest pokazanie mieszkańcom, turystom i władzom odpowiedzialnym za wizerunek miast, jak w szybki, łatwy i efektywny sposób można przy pomocy światła podkreślić walory tkanki miejskiej, odmienić wygląd ulic i przestrzeni urbanistycznych, wykreować ich nowy wizerunek, a w konsekwencji wzmocnić poczucie tożsamości mieszkańców z ich miastem. Co roku łódzki Light.Move.Festival, organizowany przez fundację Lux Pro Monumentis, odwiedza kilkaset tysięcy osób, dzięki czemu  w październikowy weekend Łódź staje się najbardziej tętniącym życiem polskim miastem.

W drugi październikowy weekend br., u progu szarej jesieni, jedna z najpiękniejszych ulic w Polsce – łódzka Piotrkowska, dzięki iluminacjom kamienic będzie zaskakiwać niecodziennym, nocnym wyglądem. Kolorowe światło ożywi elewacje kamienic w dwóch strefach na ul. Piotrkowskiej. Elegancką iluminację uzyskają także budynki przy ulicy Moniuszki. Światło wydobędzie z mroku detale architektury uwydatniając ich obraz często niedostrzegany za dnia.

Light.Move.Festival 2014

Festiwale, podczas których światło i iluminacja stanowią czynnik budujący atmosferę i przyciągający uwagę uczestników, są istotnymi wydarzeniami tworzącymi atrakcyjny wizerunek miast. Jednak światło jest przede wszystkim stałym elementem kreowania miejskiej przestrzeni. Władze miejskie coraz lepiej zdają sobie sprawę z konieczności tworzenia przyjaznego środowiska miejskiego i z tego, że jednym z najskuteczniejszych narzędzi kreowania klimatu przyjaznego mieszkańcom jest dobre oświetlenie przestrzeni miejskich. Współcześnie nie chodzi przy tym jedynie o oświetlenie uliczne. Nowoczesne plany kompleksowego oświetlenia dotyczą także centrów miejskich, zabytków i reprezentacyjnych obiektów architektonicznych, osiedli mieszkalnych i terenów zielonych. Dzięki zaletom współczesnej technologii LED oświetlenie miejskie może być niezawodne i zużywać niewiele energii elektrycznej. Dlatego koszty eksploatacji miejskich instalacji oświetleniowych obciążają budżety samorządów w stopniu o wiele mniejszym niż dawniej. Dodatkowo białe światło LED charakteryzuje się doskonałą jakością, a instalacje oświetleniowe mogą być w łatwy sposób sterowane i kontrolowane za pomocą systemów komputerowych. 

Light.Move.Festival 2014

 

Light.Move.Festival 2014

 

Light.Move.Festival 2014

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.