18 wrz 2014 / Euro-Light /

Organiczne światło nad Narwią

„Wyobraź sobie świat bez granic. Tworzenie bez ograniczeń. Czystą kreację. Nie ma rzeczy niemożliwych.”

Hotel Narvil w Serocku inspiruje i zadziwia unikatowym oświetleniem szytym na miarę pod indywidualne oczekiwania klienta. Życie w to wyjątkowe miejsce tchnął znany polski architekt, Konrad Rubaszkiewicz inspirując się pięknem lasu i energią przestrzeni. Organiczne inspiracje autora na język światła przełożył designer oświetlenia – Przemysław Rechnio wraz z zespołami firm Euro-Light Sp.z o.o. oraz Organic Lighting Sp.z o.o. To niepowtarzalne miejsce przepełnione jest wyjątkowym designem połączonym z ergonomią rozwiązań, w większości na bazie technologii Led.

Kilka z nich udało nam się przedstawić w tym artykule – opowie o nich Przemysław Rechnio.

Koniczynki – magia kolorów

Hotel Narvil w Serocku

Przełamując stereotyp podjęliśmy wyzwanie. Stworzyliśmy największą lampę w Polsce o powierzchni przekraczającej 2000m2. Składa się na nią ponad 2200 elementów. Dzięki zastosowaniu technologii LED w połączeniu z systemem sterowania DMX sufit ma możliwość świecenia w ponad 16 milionach kolorów. Ze względu na różnorodność wydarzeń odbywających się w sali balowej sufit został podzielony na 4 sekcje, z których każda posiada możliwość indywidualnego sterowania. Każdy sektor po wysunięciu ścian stanowi oddzielne pomieszczenie. Pozwala to na trwanie kilku równoległych imprez, z czego każda posiada odrębnie zaprogramowane iluminacje.

Oddychający sufit – rozwiązanie bez kompromisów

Hotel Narvil w Serocku

Szukając odpowiedzi na pytanie, gdzie kończy się rola kreatora postanowiliśmy tchnąć życie w jedną z najtrudniejszych do ożywienia płaszczyzn – sufit. Jeżeli kiedykolwiek czułeś, że przyziemne wymagania instalacyjne ograniczają twoją wizję pomyśl o oddychającym suficie. Stworzyliśmy sufit utkany z aluminiowych nici, dyskretnie ukrywający wszystkie instalacje, a uwypuklający swoje ażurowe piękno. Uwagę przyciągają pojedyncze źródła LED, umieszczone w siatce sklepienia.

Wielki wybuch

Hotel Narvil w Serocku

Początek stał się końcem a koniec początkiem. Inspirowani procesem kiełkowania idei stworzyliśmy nową lampę. Jak niewinne ziarenko w ziemi pod wpływem wody zaczyna rosnąć, tak idee trafiając do umysłu opadają spokojnie aby pod wpływem odpowiednich czynników gwałtownie wzrosnąć. Zaczynają przenikać, oplatać aż wreszcie miażdżyć stary porządek. Rewolucje rodzą się w głowach.

Eva – elastyczna ergonomia

Hotel Narvil w Serocku

Zapomnij o sztywnych formach i regułach. Forma wcale nie musi być stała. Sprzeciwiając się powszechnie przyjętym regułom postanowiliśmy stworzyć lampę, która gibkością zaskoczy nawet największych marzycieli. Masa kauczukowa pozwala jej przyjmować dowolne pozycje i figury. Eva czuje się swobodnie w towarzystwie każdego przedmiotu. Została zaprojektowana aby spełniać twoje życzenia. Eva symbolizuje wolność i brak granic. To od ciebie zależy czy dasz się porwać w wir tańca czy uwięzisz ją w jednej pozie. Pozwól sobie na odrobinę fantazji.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium