8 wrz 2014 / Philips /

Akustyczny sufit emitujący światło

Na rynku pojawił się pierwszy biurowy sufit akustyczny emitujący światło, który pomaga ludziom zachować naturalny biorytm.

Nowy sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White (biały dostrajalny) zapewnia dynamiczne oświetlenie, które pomaga ludziom zachować naturalny biorytm w celu poprawy ich samopoczucia i wydajności w pracy. Wykorzystuje on znane korzyści oferowane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling, który trafił na rynek w roku 2012.

Akustyczny sufit emitujący światło

 

Nowe badania przeprowadzone przez Instytut Badania Stresu Uniwersytetu w Sztokholmie potwierdzają pozytywne efekty wywierane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling na komfort i samopoczucie pracowników w miejscu pracy:

  • 9 z 10 pracowników biurowych stwierdziło, że sufit SoundLight Comfort Ceiling poprawia jakość środowiska pracy.
  • Większość uczestników badania powiedziała, że sufit ten ożywia atmosferę
    w miejscu pracy oraz czyni ją bardziej inspirującą i stymulującą.
  • Pracownicy biurowi, którzy przetestowali sufit SoundLight Comfort Ceiling, doświadczyli też poprawy komfortu wizualnego.

Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White dysponuje programowalnymi elementami, które sterują jasnością i ciepłotą barwy oświetlenia biurowego w czasie godzin pracy. Pozwala to pracownikom utrzymać odpowiedni poziom energii i ograniczyć jej utratę spowodowaną spędzaniem dużej ilości czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White pomaga zapobiec temu niekorzystnemu zjawisku poprzez symulowanie światła dziennego w pomieszczeniu, dzięki czemu organizm ludzki czuje się bardziej naturalnie.

Akustyczny sufit emitujący światło

Sufit SoundLight Comfort Ceiling został wprowadzony rynek w roku 2012. Teraz został jednak wzbogacony o dynamiczną regulację oświetlenia, czyniąc w ten sposób kolejny krok w stronę optymalizacji miejsca pracy pod względem oświetlenia i pochłaniania dźwięków. Przełoży się to na maksymalizację wydajności pracowników oraz pozwoli im utrzymać naturalny biorytm.

„Wielu ludzi boleśnie odczuwa brak naturalnego światła, zwłaszcza zimą – mają problemy z zasypianiem, są bardziej zmęczeni, a nawet czują się przygnębieni” – powiedział Arne Lowden, profesor nadzwyczajny z Instytutu Badania Stresu Uniwersytetu w Sztokholmie. „Wstępne wyniki przeprowadzone w biurach, gdzie zamontowano sufit SoundLight Comfort Ceiling, pokazują, że w wyniku poprawy warunków oświetleniowych pracownicy odczuwali mniejszy stres i mieli więcej energii”.

Sufit emitujący światło pozwala też zaaranżować bardziej stymulujące, inspirujące i atrakcyjne środowisko pracy w biurach na planie otwartym, dzięki ograniczeniu liczby urządzeń montowanych na suficie oraz stworzeniu wrażenia większej przestronności. Akustyczne właściwości produktu ograniczają ponadto ilość rozpraszających dźwięków. Sufit można w łatwy sposób zamontować zarówno w nowo budowanych, jak i istniejących biurach.

SoundLight Comfort Ceiling został stworzony przez firm Philips we współpracy z firmą Ecophon.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium