21 sie 2014 / GIS /

Fokke Moerel - zwyciężczyni Red Dot Design 2013 na GIS Warszawa

Zwyciężczyni nagrody “Red Dot Design” 2013, za projekt Book Mountain, podczas GIS Warszawa 2014

Arch. Fokke Moerel, Project Manager w MVRDV, Rotterdam, Holandia, jest zwyciężczynią Red Dot Design Award 2013 za Book Mountain, Spijkenisse, projekt prezentowany na GIS Warszawa 2014, obok transformacji Stedelijk Museum Schiedam.

Book Mountain

 

Projekt Book Mountain

 

Projekt Book Mountain

 

Muzeum sztuki nowoczesnej, które mieści się w zabytkowym budynku, przekształciło swoją centralną neoklasyczną kaplicę w wejście, sklep i kawiarnię. Jasnoczerwony kolor został wybrany do pełnienia roli ciepłego elementu, tworząc wyraźną konfrontację między starym i nowym oraz by okazać respekt wobec byłej funkcji sakralnej projektu. Projekt jest pełen szacunku dla imponującej i pretensjonalnej, a równocześnie surowej kaplicy, dodając miejscu nowe funkcje użytkowe, których wcześniej brakowało.

Arch. Fokke Moerel

”Będę mówiła podczas GIS w Warszawie, o transformacji zabytkowej kaplicy w tętniącej życiem części wejściowej Stedelijk Museum Schiedam do muzeum sztuki nowoczesnej. Jak dodać dużą ilość programów, bez uszczerbku dla zabytku, nie tracąc przy tym cennego miejsca. Polska jest dla mnie szybko zmieniającym się, dynamicznym krajem, w którym pracuję także nad biurowcem Bałtyk w Poznaniu – projekcie, w którym historia i nowoczesność idą w parze” - powiedziała arch. Fokke Moerel, o jej udziale jako prelegent na GIS Warszawa 2014.  

Wydarzenie organizowane przez ABplus Events we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium