20 sie 2014 / Osram /

OSRAM i Watykan podpisują umowę o współpracy

Firmę OSRAM i Muzea Watykańskie czeka wspólna, świetlana przyszłość. Właśnie podpisano wieloletnią ramową umowę o współpracy. Kooperacja już trwa, OSRAM jest w trakcie wyposażania Kaplicy Sykstyńskiej w nowy system oświetlenia oparty na technologii LED.

osram logo

Podpisując umowę, firma OSRAM i Muzea Watykańskie wyrażają wolę dalszego rozwijania współpracy naukowej i poszukiwania nowych technologii, aby zachować artystyczne dziedzictwo Muzeów Watykańskich. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Watykanem. Porozumienie, które ją przedłuża to dowód, że nasze produkty są najwyższej jakości, a innowacyjne rozwiązania potwierdzają naszą pozycję lidera wśród firm oświetleniowych” – podkreśla Christophe Poméon, przewodniczący Osram’sLuminaires Business Unit. „Nasze zbiory oraz architektura wymagają szczególnego oświetlenia, a to oznacza, że potrzebujemy doskonałego sprzętu. Zwiedzający będą mieli okazję ujrzeć efekt naszej współpracy pod koniec października, gdy nastąpi ponowne otwarcie kaplicy” – mówi Antonio Paolucci, dyrektor Muzeów Watykańskich.

Dobrym przykładem bezkompromisowego podejścia obu partnerów jest system instalowany obecnie w Kaplicy Sykstyńskiej, składający się z około 7000 źródeł LED i opracowany tak, by oświetlane dzieła zachować w jak najlepszym stanie. Natężenie oświetlenia o wartości około 50 do 100 luksów sprawi, że sztukę można będzie dokładnie podziwiać, nie powodując przy tym jej przyspieszonego starzenia się. Oprócz jakości oświetlenia nowe rozwiązanie jest również opłacalne pod względem ekonomicznym. Mimo że poziom natężenia oświetlenia można wielokrotnie zwiększyć, zużycie energii będzie mniejsze o ponad 60% niż w przypadku innych źródeł światła, nie tylko dzięki zastosowaniu energooszczędnych diod, lecz także dzięki bardzo dokładnemu rozmieszczeniu opraw, które oświetlą kaplicę z wysoką precyzją i bez straty światła.

Projekt oświetlenia Kaplicy Sykstyńskiej to pilotażowa akcja, pod roboczą nazwą LED4Art, finansowana w ramach europejskiego programu na rzecz konkurencyjności i innowacji. Celem jest zaprezentowanie nowych możliwości, jakie daje technologia LED w zakresie efektywności energetycznej i lepszej jakości światła, a także w zakresie większej penetracji rynku pod kątem innowacyjnych rozwiązań.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium