LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
6 wrz 2014 / Lux Magazyn /

Oświetlenie biura Power-over-Ethernet

Nowy, rewolucyjny system umożliwia podłączenie opraw oświetleniowych do sieci IT budynku dzięki wykorzystaniu technologii przesyłu energii elektrycznej Power-over-Ethernet (PoE). Jednocześnie system oświetleniowy pełni rolę sieci komunikacyjnej, zapewniając pracownikom możliwość kontroli i korzystania z innych usług dostępnych na terenie budynku za pośrednictwem smartfonów i przyczyniając się do podniesienia komfortu wizualnego we wnętrzach oraz wydajności personelu.

Power-over-Ethernet (PoE)

Biurowe oprawy oświetleniowe wyposażone w czujniki mogą gromadzić anonimowe dane dotyczące obecności osób w pomieszczeniu oraz temperatury i wilgotności powietrza. Punkty świetlne połączone z siecią IT komunikują się z innymi elementami infrastruktury budynku, takimi jak o system ogrzewania, wentylacji lub usługi telekomunikacyjne. W efekcie administrator obiektu dysponuje zbiorczym systemem ukazującym status użytkowania budynku w czasie rzeczywistym wraz z dostępem do danych historycznych. Wiedząc, że w piątkowe popołudnia pomieszczenia na konkretnym piętrze budynku nie są użytkowane, może odpowiednio zaprogramować ustawienia temperatury i oświetlenia oraz zaplanować prace personelu sprzątającego. Znajomość harmonogramu użytkowania pomieszczeń i wiedza na temat kształtowania się zużycia energii pozwala na podejmowanie bardziej racjonalnych decyzji i uzyskanie wyjątkowej efektywności energetycznej oraz operacyjnej. 


Cały artykuł dostępny jest w numerze 3/2014 czasopisma Lux Magazyn.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.