12 cze 2014 / GE Lighting /

Oświetlenie Mundialu w Brazylii

Transmisja najważniejszego wydarzenia sportowego roku rozpocznie się już dziś. Dzięki formatowi HD, który wymaga odpowiednio dobranego oświetlenia, kibice futbolu oglądający na stadionie rozgrywki wieczorne, będą mogli je śledzić, jak gdyby odbywały się w ciągu dnia. GE Lighting oświetliła pięć z dwunastu stadionów Mistrzostw Świata 2014, w tym legendarną Maracaná w Rio de Janeiro, na której odbędzie się mecz finałowy.

ge lighting maracana

Od 12 czerwca w centrum zainteresowania będzie Brazylia – gospodarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Dla pomyślnego przebiegu tego typu wydarzeń, niezwykle istotne są aspekty techniczne, takie jak oświetlenie. Odgrywa ono rolę nie tylko dla piłkarzy na boisku, czy kibiców obecnych na stadionie, ale także dla osób oglądających pojedynki między najlepszymi drużynami świata przed telewizorem. "Transmisje HD wymagają 10 razy wyższego poziomu oświetlenia i nasycenia koloru. Technologia GE spełnia specyfikacje FIFA – po włączeniu telewizorów kibice w Polsce będą mieli wrażenie, że siedzą w sektorach dla prasy, nawet gdy mecz będzie transmitowany po północy”, mówi Aneta Ciereszko, Regional Country Manager, GE Lighting Polska & Kraje Bałtyckie. 

Aby sprostać oczekiwaniom wymagającej publiczności z całego świata, firma GE Lighting dostarczyła rozwiązania na pięć z dwunastu stadionów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. W przypadku dwóch obiektów: Stadionu Narodowego (w miejscowości Brasilia) oraz Areny Amazonia (Manaus), firma zapewniła oświetlenie całych kompleksów. Na stadionach Pernambuco (Recife), Beira Rio (Porto Alegre) oraz Maracaná (oficjalna nazwa to Mario Filho od sportowego dziennikarza; Rio de Janeiro), uznawanej za cud architektury sportowej i największą świątynię drugiej brazylijskiej religii – futbolu, firma zapewniła światło na boisku. Zamontowano projektory zapewniające najlepszą widoczność rozgrywek oraz murawy. Każdy z nich został dostosowany indywidualnie i zapewnia idealną ostrość obrazu we wszystkich częściach boiska.

Ponadto, w przypadku  trzech stadionów: Estadio das Dunas (Natal), Pernambuco (Recife) i Arena Pantanal (Cuiabá), GE dostarczyło rozwiązania dotyczące urządzeń UPS zapewniających nieprzerwane zasilanie.

ge lighting maracana

ge lighting maracana

ge lighting arena da amazonia

Poprzednie mistrzostwa odbywające się w 2010 r. w RPA, przyciągnęły 2,7 mld widzów, okresowo osiągając udziały w widowni powyżej 90%. Do tej liczby należy dodać ponad 3 mln kibiców oglądających rozgrywki na żywo. Według FIFA, na chwilę obecną sprzedano ponad 2,5 mln biletów na tegoroczny Mundial.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium