6 cze 2014 / Trilux Polska /

Nowości i trendy na rynku LED

Ostatnie branżowe wydarzenia jasno pokazały, jakie trendy zdominują w najbliższym czasie rynek oświetlenia. Kluczowe znaczenie będą mieć design, innowacyjność i specjalizacja opraw.

Trilux oprawy

Przegląd nowości pokazuje, jak ważne staje się dopasowanie produktów do określonego segmentu rynku. Nie dąży się do stworzenia uniwersalnej oprawy. Powstają raczej urządzenia o stosunkowo wąskim zastosowaniu, idealnie sprawdzające się w realizacji określonych zadań. 

Wnętrze na świeczniku

Jedną z wyróżniających się kategorii nowości produktowych jest oświetlenie przeznaczone do uwydatnienia architektury minimalistycznych wnętrz. Z myślą o nich firma Trilux zaprezentowała Pendant Plus LED oraz Less 55 LED. Pierwsza z nich to oprawa wisząca, o podłużnym, owalnym kloszu wykonanym z przezroczystego, satynowego materiału. Zapewnia przyjemne, rozproszone światło, a emitowany w dół strumień nie powoduje efektu olśnienia. Reflektor zamontowany został bez użycia śrub – tak jak cała elektronika, nie jest widoczny z zewnątrz. Oprawa doskonale sprawdza się więc jako źródło światła w eksponowanych punktach pomieszczenia.

Less 55 LED to z kolei urządzenie przeznaczone do wbudowania, dające możliwość swobodnego odchylania głowicy. Praktycznie niewidoczna, zapewnia ciekawy efekt wizualny– zupełnie jakby strumień światła wychodził bezpośrednio z otworu w suficie. Oprawa ta, w zależności od wybranej wersji, emituje strumień o mocy od 210 do 500 lm w jednej z trzech temperatur barwowych (2700K, 3000K oraz 4000K).

Nieskażone światło

Kolejną grupą produktów zaprezentowanych na mających ostatnio miejsce targach są oprawy stworzone z myślą o obiektach medycznych: Sanesca LED, Kubion LED oraz Aurinio LED. Wszystkie charakteryzują się współczesnym, minimalistycznym designem oraz odpornością na środki odkażające.

Sanesca LED to przeznaczone do montowania na ścianie urządzenie, które już w wersji podstawowej oferuje dwa rodzaje strumienia: rozproszony - stosowany jako oświetlenie całego pomieszczenia oraz bezpośredni - umożliwiający pacjentom np. czytanie w nocy. Aby ułatwić utrzymanie sterylności oraz zwiększyć bezpieczeństwo, konstrukcja oprawy zaprojektowana została tak, aby na zewnątrz nie było żadnych śrub. Alternatywnym rozwiązaniem jest model Kubion LED – ozdobny podtynkowy kinkiet, wyróżniający się szeroką gamą akcesoriów dekoracyjnych. 

Aurinio LED Trilux

Z kolei Aurinio LED znajdzie zastosowanie na sali operacyjnej. Dzięki specjalnej konstrukcji układu optycznego, zapewnia doskonałą jakość światła i bezcieniowe oświetlenie pola operacyjnego. Oprawa charakteryzuje się również jednym z najwyższych współczynników oddawania barw. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu, dostosować można średnicę oświetlanego pola, oświetlanie i temperaturę barwową strumienia. Urządzenie może być dodatkowo wyposażone w uchwyt z materiałów nadających się do sterylizacji lub zestaw sterylnych uchwytów jednorazowych 

Dynamiczne biuro do zadań specjalnych

Wiele uwagi poświęcono również urządzeniom przeznaczonym do nowoczesnych biur. Z myślą o stymulowaniu kreatywności, skupienia i efektywności pracowników stworzono Lateralo LED – wiszącą, płaską oprawę wyposażoną w innowacyjny układ optyczny, składający się z dwóch, ułożonych jedna na drugiej szyb drobnoplazmatycznych. Dzięki połączeniu bezpośredniego oraz pośredniego światła (Binary Light Guide Control), oprawa zapewnia równomierne oświetlenie, bez efektu olśnienia i cieni. W zależności od wybranej wersji, Lateralo LED emituje strumień o mocy 6000, 7500 lub 9000 lm. Co więcej, wysoki współczynnik oddawania barw (Ra>80) oraz temperatura barwowa 4000 K sprawiają, że model ten stwarza wyjątkowe, komfortowe warunki pracy. Dowodem jego efektywności jest otrzymane przez oprawę wyróżnienie Red Dot. 

Trilux Lateralo LED Plus

Ciekawym rozwiązaniem jest również oprawa do wbudowania Arimo Slim LED MRX. Model ten wyposażony został w innowacyjny układ mikroreflektorów z widocznymi diodami LED (technologia MRX), otoczonymi dodatkowymi elementami świetlnymi, który gwarantuje wyjątkową skuteczność świetlną.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium