4 cze 2014 / Led /

Żyrandol ze szkła i LEDów

Artystyczna instalacja czy żyrandol?

Niezależnie od tego, jak spojrzymy na zainstalowany niedawno w holu hotelu Inter Continental w Davos (Szwajcaria) Wave Chandelier, jest on bez wątpienia projektem o znaczącej pozycji i istotnym emocjonalnym wpływie.

Wave chandelier

Instalacja o łącznej długości 28 metrów stała się centralnym elementem wystroju luksusowej przestrzeni, zmieniając wygląd całego pomieszczenia. Co więcej, Wave Chandelier współgra z zewnętrznym środowiskiem, przywołując obraz widocznych przez duże okna hotelowe ośnieżonych szczytów gór.  

Łącznie 1,400 kul wykonanych z ręcznie dmuchanego szkła, zawierających po 2 LEDy (biała i niebieska) zwisa z sufitu na przezroczystych kablach rozmieszczone na różnych wysokościach. Oprawa przypomina tradycyjne lampy wiszące, ale szczegóły sprawiają, że żyrandol wygląda niczym podmuch śniegu, rozświetlający wnętrze pomieszczenia.

wave chandelier

wave chandelier

wave chandelier

Projekt został przygotowany przez Studio Moritza Waldemeyera, projektanta, który dzięki innowacyjnemu charakterowi swoich prac już od 2004 roku jest kluczową postacią w świecie designu. Projekty Waldemeyera są z pogranicza wzornictwa, mody, sztuki i techniki, co sprawia, że jest on bezkonkurencyjny w swoim fachu.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium