27 maj 2014 / Philips /

System Philips SpaceWise LED

System Philips SpaceWise LED został wytypowany przez amerykański urząd GSA do udziału w programie Green Proving Ground ze względu na możliwość ograniczenia zużycia energii i kosztów utrzymania systemów oświetleniowych o 50–75%.

System oświetleniowy typu „plug-and-play” oparty na sieciowej technologii SpaceWise testowany w Chicago i Atlancie; bezprzewodowe zintegrowane rozwiązanie z inteligentnymi oprawami bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników.

Philips SpaceWise LED

 

Firma Philips podała do wiadomości, że amerykański Urząd Obsługi Agencji Federalnych (General Services Administration – GSA) wybrał w 2013 roku technologię Philips SpaceWise do udziału w programie Green Proving Ground (GPG), którego celem jest ocena innowacyjnych, zrównoważonych technologii budowlanych. W technologii SpaceWise, zaprojektowanej z myślą o dużych, otwartych przestrzeniach biurowych, inteligentne moduły i specjalnie dobrane sterowniki natężenia oświetlenia są zintegrowane z oprawą LED, co pozwala na zwiększenie wydajności i oszczędności energii aż do 50–75% w stosunku do tradycyjnych technologii oświetleniowych. Zastosowanie czujników obecności oraz regulatorów poziomu oświetlenia bazujących na analizie natężenia światła dziennego sprawia, że każda oprawa działa niezależnie, pozostając jednak integralnym elementem sieci kratowej reagującej na obecność osób – i to bez konieczności modyfikacji instalacji elektrycznej lub montowania dodatkowych systemów sterujących. 

W ramach programu Green Proving Ground w nieruchomościach obsługiwanych przez GSA testowane są nowe rozwiązania technologiczne umożliwiające ograniczenie zużycia energii w budynkach federalnych lub mające znaczący potencjał generowania oszczędności. Technologie wybierane są do udziału w projekcie w oparciu o ich potencjał w zakresie redukcji kosztów operacyjnych, podniesienia dobrostanu użytkowników obiektów oraz realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju określonych w wydanym przez prezydenta Obamę dekrecie 13514 w sprawie ochrony środowiska oraz efektywności ekonomicznej i energetycznej. System SpaceWise zostanie zbadany i oceniony w nieruchomościach GSA w Chicago i Atlancie. GSA przeprowadzi testy we współpracy z podlegającym Departamentowi Energii (DOE) Narodowym Laboratorium Lawrence Berkeley (LBNL). 

Na oświetlenie przypada ok. 30–35 procent ogółu energii elektrycznej zużywanej w budynkach komercyjnych. W USA znajduje się ponad 4,9 miliarda budynków pełniących funkcje inne niż mieszkalne, a także ponad 72 miliardy stóp kwadratowych przestrzeni komercyjnej, z czego 19 procent przypada na biura. W prywatnych biurach od dawna już montuje się czujniki wykrywające obecność osób, jednak koszt i poziom złożoności projektów oraz instalacji elektrycznych dla nowych systemów sterowania stanowi zasadniczą barierę w ich upowszechnianiu. Wdrażanie systemów sterowania oświetleniem jest szczególnie trudne w otwartych przestrzeniach biurowych ze względu na konieczność uwzględnienia oryginalnie przyjętego podziału na strefy oraz istniejących już obwodów. Ponieważ obecnie aż dwie trzecie biur aranżowanych jest na planie otwartym, system SpaceWise urasta do rangi przełomowej technologii otwierającej drogę do wdrażania na szeroką skalę oszczędności tam, gdzie dotychczas nie było to możliwe.

„Dzięki wbudowaniu inteligentnego modułu sterującego w oprawę Philips DuaLED, technologia SpaceWise jest łatwa w instalacji, co wpływa na większą gotowość do jej wdrożenia wśród klientów doceniających możliwość jej zastosowania zarówno do modernizacji istniejących, jak i projektowania nowych systemów oświetleniowych”, powiedział Bruno Biasiotta, prezes i Dyrektor Generalny Philips Lighting Americas. „System SpaceWise funkcjonuje niezależnie od zamontowanych wcześniej systemów i funkcji sterowania oświetleniem, stanowiąc autonomiczne rozwiązanie zwiększające oszczędność energii gwarantowaną przez systemy oświetleniowe Philips LED o dalsze 20–30 procent”.

Philips SpaceWise LED

Philips SpaceWise LED

Philips SpaceWise LED

Philips SpaceWise LED

Platforma SpaceWise jest stale rozwijana i uzupełniana o nowe technologie pozwalające na adaptację do nieustannie ewoluujących wymogów przestrzennych oraz potrzeb organizacji w kontekście efektywności kosztowej i dodatkowych korzyści. Obecnie trwają prace nad funkcjami takimi jak wykrywanie i diagnostyka usterek, automatyczna adaptacja do zapotrzebowania czy analiza zużycia energii w czasie rzeczywistym. Te dodatkowe funkcje pozwolą zarządcom budynków lub obiektów lepiej zrozumieć problematykę zużycia energii i konfigurować systemy oświetleniowe pod kątem optymalizacji ich wydajności w konkretnych środowiskach. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium