5 maj 2014 / Philips /

Świecący akustyczny sufit od Philips i Ecophon

Philips i Ecophon wprowadzają na rynek pierwszy biurowy sufit akustyczny emitujący światło, który pomaga ludziom zachować naturalny biorytm.

Biurowy sufit akustyczny emitujący światło

Philips oraz Sat-Gobain Ecophon, globalny dostawca systemów akustycznych, wprowadzą na rynek nową, przełomową wersję opracowanego wspólnie sufitu akustycznego emitującego światło.

Nowy sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White (biały dostrajalny) zapewnia dynamiczne oświetlenie, które pomaga ludziom zachować naturalny biorytm w celu poprawy ich samopoczucia i wydajności w pracy. Wykorzystuje on znane korzyści oferowane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling, który trafił na rynek w roku 2012. Nowe badania przeprowadzone przez Instytut Badania Stresu Uniwersytetu w Sztokholmie potwierdzają pozytywne efekty wywierane przez sufit SoundLight Comfort Ceiling na komfort i samopoczucie pracowników w miejscu pracy:

  • 9 z 10 pracowników biurowych stwierdziło, że sufit SoundLight Comfort Ceiling poprawia jakość środowiska pracy.

  • Większość uczestników badania powiedziała, że sufit ten ożywia atmosferę w miejscu pracy oraz czyni ją bardziej inspirującą i stymulującą.

  • Pracownicy biurowi, którzy przetestowali sufit SoundLight Comfort Ceiling, doświadczyli też poprawy komfortu wizualnego.

Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White dysponuje programowalnymi elementami, które sterują jasnością i ciepłotą barwy oświetlenia biurowego w czasie godzin pracy. Pozwala to pracownikom utrzymać odpowiedni poziom energii i ograniczyć jej utratę spowodowaną spędzaniem dużej ilości czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Sufit SoundLight Comfort Ceiling w wersji Tunable White pomaga zapobiec temu niekorzystnemu zjawisku poprzez symulowanie światła dziennego w pomieszczeniu, dzięki czemu organizm ludzki czuje się bardziej naturalnie.

„Opracowywanie innowacji w firmie Philips rozpoczynamy od zastanowienia się, w jaki sposób oświetlenie może w pozytywny sposób wpływać na ludzi – wiemy, że może ono uspokajać, relaksować i dodawać energii, zwiększając w ten sposób naszą wydajność i koncentrację” – powiedział Menno Kleingeld ze spółki Philips Lighting. „Wykorzystaliśmy tę wiedzę, by we współpracy z firmą Saint-Gobain Ecophon stworzyć sufit SoundLight Comfort Ceiling Tunable White, który pomoże uczynić biura miejscami bardziej inspirującymi i komfortowymi”.

Biurowy sufit akustyczny emitujący światło

„Firmy Saint-Gobain Ecophon oraz Philips wspólnie opracowały sufit SoundLight Comfort Ceiling i wprowadziły go na rynek w roku 2012. Teraz wzbogaciliśmy ten produkt o dynamiczną regulację oświetlenia, czyniąc w ten sposób kolejny krok w stronę optymalizacji miejsca pracy pod względem oświetlenia i pochłaniania dźwięków. Przełoży się to na maksymalizację wydajności pracowników oraz pozwoli im utrzymać naturalny biorytm” – powiedział Gert-Jan van Doormalen, prezes Grupy Ecophon.

„Wielu ludzi boleśnie odczuwa brak naturalnego światła, zwłaszcza zimą – mają problemy z zasypianiem, są bardziej zmęczeni, a nawet czują się przygnębieni” – powiedział Arne Lowden, profesor nadzwyczajny z Instytutu Badania Stresu Uniwersytetu w Sztokholmie. „Wstępne wyniki przeprowadzone w biurach, gdzie zamontowano sufit SoundLight Comfort Ceiling, pokazują, że w wyniku poprawy warunków oświetleniowych pracownicy odczuwali mniejszy stres i mieli więcej energii”.

Sufit emitujący światło pozwala też zaaranżować bardziej stymulujące, inspirujące i atrakcyjne środowisko pracy w biurach na planie otwartym, dzięki ograniczeniu liczby urządzeń montowanych na suficie oraz stworzeniu wrażenia większej przestronności. Akustyczne właściwości produktu ograniczają ponadto ilość rozpraszających dźwięków. Sufit można w łatwy sposób zamontować zarówno w nowo budowanych, jak i istniejących biurach. 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium