23 kwi 2014 / Philips /

ABB i Philips łączą siły

Firmy ABB i Philips łączą siły w sektorze automatyzacji budynków komercyjnych w celu zwiększenia ich funkcjonalności i wydajności energetycznej

Philips and ABB

Systemy oświetleniowe Philips będą płynnie łączyć się z systemami sterowania budynkiem ABB, co zmniejszy koszty renowacji średnich i małych budynków komercyjnych.

Firma ABB, czołowy dostawca technologii zasilających i automatyzujących, oraz Royal Philips ogłosiły nawiązanie współpracy służącej uproszczeniu integracji systemów oświetlenia zintegrowanego oraz systemów sterowania budynkiem w obiektach komercyjnych. Połączenie bogatego doświadczenia firmy Philips w zakresie systemów oświetleniowych LED oraz wiedzy ABB w dziedzinie automatyzacji budynków pozwoli ułatwić pracę osobom odpowiedzialnym za integrację systemów w budynkach komercyjnych, kierownikom tych obiektów oraz ludziom w nich pracujących.

Systemy oświetlenia zintegrowanego Philips będą płynnie integrować się z oprogramowaniem automatyzującym ABB, co umożliwi kontrolowanie środowiska handlowego, w tym jego oświetlenia, rolet, dostępu do budynku oraz ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Wdrożenia rozwiązania przygotowanego przez ABB i Philips znacznie ułatwi też zmianę konfiguracji powierzchni. Na przykład w hotelu może to umożliwić zmianę układu oświetlenia za pomocą jednego kliknięcia, po tym, jak kilka oddzielnych pokojów zostanie połączonych w dużą salę konferencyjną. W centrum handlowym kierownik budynku będzie zaś mógł ponownie skonfigurować ustawienia dostępu, HVAC i oświetlenia, kiedy jedna część zostanie podzielona na kilka mniejszych.

Eric Rondolat, dyrektor generalny spółki Philips Lighting, powiedział: „Oświetlenie LED Philips w połączeniu z właściwym systemem sterowania może przynieść oszczędność energii nawet na poziomie 80% w porównaniu z oświetleniem konwencjonalnym, zapewniając przy tym dobrej jakości światło zwiększające komfort i wydajność pracy. Dzięki współpracy firm ABB i Philips klientom łatwiej będzie wdrażać nowe technologie służące poprawie wydajności energetycznej i funkcjonalności budynków”.

Tarak Mehta, szef działu produktów niskonapięciowych w firmie ABB, dodał: „Przyszłość branży to zaoferowanie klientom możliwości zmiany konfiguracji przestrzeni po wciśnięciu jednego przycisku, przy jednoczesnym obniżaniu zużycia energii. Firmy ABB i Philips podjęły współpracę, aby przygotować proste i skalowalne rozwiązanie, które pozwoli na wdrożenie tej technologii w budynkach komercyjnych”.

Obecnie zmiana konfiguracji różnych systemów w budynkach wymaga wprowadzania linii kodu oddzielnie dla każdego elementu. Zautomatyzowana kontrola różnych elementów budynku poprzez kompatybilne oprogramowanie uprości zarządzanie danym obiektem oraz zmniejszy koszty instalacji i konserwacji stosowanych w nim systemów.

Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (HVAC) oraz oświetlenie odpowiadają za 70% zużycia energii w budynkach komercyjnych. Wdrożenie systemu sterowania budynkiem może poprawić wydajność energetyczną o około 30%. Z kolei przejście na bardziej wydajne energetycznie systemy daje kierownikom budynków możliwość znacznego obniżenia kosztów operacyjnych.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium