LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
23 kwi 2014 / Philips /

ABB i Philips łączą siły

Firmy ABB i Philips łączą siły w sektorze automatyzacji budynków komercyjnych w celu zwiększenia ich funkcjonalności i wydajności energetycznej

Philips and ABB

Systemy oświetleniowe Philips będą płynnie łączyć się z systemami sterowania budynkiem ABB, co zmniejszy koszty renowacji średnich i małych budynków komercyjnych.

Firma ABB, czołowy dostawca technologii zasilających i automatyzujących, oraz Royal Philips ogłosiły nawiązanie współpracy służącej uproszczeniu integracji systemów oświetlenia zintegrowanego oraz systemów sterowania budynkiem w obiektach komercyjnych. Połączenie bogatego doświadczenia firmy Philips w zakresie systemów oświetleniowych LED oraz wiedzy ABB w dziedzinie automatyzacji budynków pozwoli ułatwić pracę osobom odpowiedzialnym za integrację systemów w budynkach komercyjnych, kierownikom tych obiektów oraz ludziom w nich pracujących.

Systemy oświetlenia zintegrowanego Philips będą płynnie integrować się z oprogramowaniem automatyzującym ABB, co umożliwi kontrolowanie środowiska handlowego, w tym jego oświetlenia, rolet, dostępu do budynku oraz ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Wdrożenia rozwiązania przygotowanego przez ABB i Philips znacznie ułatwi też zmianę konfiguracji powierzchni. Na przykład w hotelu może to umożliwić zmianę układu oświetlenia za pomocą jednego kliknięcia, po tym, jak kilka oddzielnych pokojów zostanie połączonych w dużą salę konferencyjną. W centrum handlowym kierownik budynku będzie zaś mógł ponownie skonfigurować ustawienia dostępu, HVAC i oświetlenia, kiedy jedna część zostanie podzielona na kilka mniejszych.

Eric Rondolat, dyrektor generalny spółki Philips Lighting, powiedział: „Oświetlenie LED Philips w połączeniu z właściwym systemem sterowania może przynieść oszczędność energii nawet na poziomie 80% w porównaniu z oświetleniem konwencjonalnym, zapewniając przy tym dobrej jakości światło zwiększające komfort i wydajność pracy. Dzięki współpracy firm ABB i Philips klientom łatwiej będzie wdrażać nowe technologie służące poprawie wydajności energetycznej i funkcjonalności budynków”.

Tarak Mehta, szef działu produktów niskonapięciowych w firmie ABB, dodał: „Przyszłość branży to zaoferowanie klientom możliwości zmiany konfiguracji przestrzeni po wciśnięciu jednego przycisku, przy jednoczesnym obniżaniu zużycia energii. Firmy ABB i Philips podjęły współpracę, aby przygotować proste i skalowalne rozwiązanie, które pozwoli na wdrożenie tej technologii w budynkach komercyjnych”.

Obecnie zmiana konfiguracji różnych systemów w budynkach wymaga wprowadzania linii kodu oddzielnie dla każdego elementu. Zautomatyzowana kontrola różnych elementów budynku poprzez kompatybilne oprogramowanie uprości zarządzanie danym obiektem oraz zmniejszy koszty instalacji i konserwacji stosowanych w nim systemów.

Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (HVAC) oraz oświetlenie odpowiadają za 70% zużycia energii w budynkach komercyjnych. Wdrożenie systemu sterowania budynkiem może poprawić wydajność energetyczną o około 30%. Z kolei przejście na bardziej wydajne energetycznie systemy daje kierownikom budynków możliwość znacznego obniżenia kosztów operacyjnych.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.