23 kwi 2014 / Philips /

Nowość - Hue lux

Philips zaprezentował nowy przełomowy produkt z rodziny Hue. Philips Hue lux to dostępna wyłącznie w jasnej bieli wersja systemu Hue, którą kontrolować można przy użyciu smartfona lub tabletu oraz która jest w pełni kompatybilna z szeroką gamą aplikacji i urządzeń Hue. Jest to wiodący osobisty bezprzewodowy zintegrowany system oświetleniowy do instalacji domowych, który wyznacza nowy standard w zakresie białego światła.

Hue Lux

Pierwszy krok w stronę inteligentnego domu
Wprowadzenie na rynek Philips Hue lux pozwoli spełnić potrzeby wszystkich, którzy na co dzień oczekują funkcjonalnego białego światła najwyższej jakości emitowanego przez inteligentne źródło światła LED umożliwiające pełną kontrolę przyciemnienia. Przy użyciu intuicyjnej aplikacji możesz zmieniać ustawienia od jasnego i ciepłego białego światła do mocnego przygaszenia – wszystko przy użyciu urządzenia mobilnego i nawet kiedy jesteś daleko od domu. Hue lux wykorzystuje tę samą strukturę co reszta ekosystemu Hue, więc cały czas można korzystać z aplikacji stron trzecich, takich jak aplikacja dyskotekowa synchronizująca Hue lux z muzyką. Produkt jest też kompatybilny z aplikacjami i urządzeniami sterującymi Hue, np. bransoletką Jawbone, która rano wykrywa, że użytkownik się obudził i włącza w łazience żarówki Hue lux.

„Hue lux stanowi kolejny cenny element wyposażenia dla osób gotowych na korzystanie z zintegrowanego domowego systemu oświetlenia”, powiedział Filip Jan Depauw, dyrektor w spółce Philips Lighting. „Hue lux oferuje spersonalizowane, funkcjonalne oświetlenie obsługiwane bezprzewodowo, które daje użytkownikom pełną kontrolę nad swoim domem poprzez unowocześnienie funkcji przyciemniania i umożliwienie sterowania poprzez różne aplikacje. Hue lux fantastycznie rozświetla każdy dzień dzięki możliwości obsługi nawet 50 źródeł światła z jednego inteligentnego mostka. Po zainstalowaniu zestawu oświetlenia zintegrowanego użytkownicy zyskują jego pełną skalowalność – produkty kompatybilne z Hue można podłączać do sieci we wszystkich pomieszczeniach domu”.

Każdy zestaw startowy zawiera dwie żarówki Hue lux i mostek Hue. Wystarczy wkręcić źródła światła w oprawę, podpiąć mostek do domowego routera WiFi i pobrać aplikację. Można też dodać Hue lux do obecnie stosowanego mostka Hue. Po zakończeniu konfiguracji źródłami światła można sterować bezpośrednio z telefonu komórkowego lub tabletu. Dzięki temu, że Hue lux wykorzystuje popularny protokół komunikacyjny ZigBee, z systemem oświetleniowym Philips Hue można zintegrować inne elementy, jak przełączniki i czujniki, co umożliwi dalszą automatyzację i ułatwi stworzenie prawdziwie inteligentnego domu. System Philips Hue będzie dostępny w Ameryce Północnej i Europie u wybranych sprzedawców detalicznych od lata 2014 roku. Wówczas udostępniona zostanie też nowa wersja aplikacji. Sugerowana cena detaliczna zestawu startowego Philips Hue lux (dwie żarówki + mostek): 99,95 $ lub 99,95 €.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium