14 kwi 2014 / BLEBOX /

Sterownik LED LightBox.

Sterownik LED LightBox – jest mniejszy niż pudełko zapałek, niezwykle energooszczędny i powstał w Polsce. Pozwala sterować energooszczędnym oświetleniem LED – jedno jak i wielokolorowym – za pomocą smartfonów oraz tabletów bezprzewodowo. Do tego jest kilkukrotnie tańszy od chińskich zamienników.

Sterownik LED lightbox

Czym LightBox różni się od innych rozwiązań?

Na rynku dostępnych jest kilka sterowników LED umożliwiających kontrolę oświetlenia ze smarfona. Różnią się one wielkością (od rozmiaru mydelniczki do dużego pudełka z antenkami), ceną (od 160 do ponad 1000 zł) oraz wydajnością (od 2 do 6A). Łączy je to, iż wykorzystują technologię WiFi. Urządzenie takie pracuje w trybie „access point” (podobnie jak internetowy router). Sprawia to, iż aby kontrolować oświetlenie należy połączyć się z taką siecią, jednocześnie rozłączając się z siecią domową – co często oznacza utratę połączenia z Internetem. Aby sterować innym punktem świetlnym należy połączyć się z inną siecią albo połączyć urządzenia między sobą.

Urządzenie LightBox jest inne. Nie wykorzystuje sieci WiFi. Twórcy postawili na nową technologię zwaną BTLE. Pod tym tajemniczym kryptonimem kryje się czwarta, mocno odmieniona wersja Bluetooth – Low Energy. Pozwala ona na utrzymywanie jednoczesnych połączeń z wieloma urządzeniami a także jest bardzo energooszczędna. Dzięki czemu, użytkownik wykorzystując aplikację BleBox można równocześnie sterować wieloma niezależnymi obwodami oświetlenia LED, nie tracąc przy tym połączenia z siecią domową.

Sterownik LED lightbox

Urządzenie swoją premierę miało w marcu 2014 w miejscu spotkań miłośników nowych technologii z całego Świata – na targach CeBIT w Hanowerze. Poza entuzjastami nowinek technicznych zainteresowały się nim także międzynarodowe media – a to dobry znak, gdyż pokazuje, że polskie firmy mogą być innowacyjne.

Garść parametrów technicznych

Wymiary: 37 x 37 x 15 mm

Napięcie: 12 – 24V

Obciążenie maksymalne: 8A

Zasięg: do 30 m w przestrzeni otwartej

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium