12 mar 2014 / GE Lighting /

GE Lighting na Forum Efektywności Energetycznej

W dniach 24-25 marca odbędzie w Monako Śródziemnomorskie Forum Efektywności Energetycznej (Euro-Mediterranean Energy Efficiency Forum – EEF). Jest to jedno z ważniejszych międzynarodowych wydarzeń branżowych w Europie. W trakcie forum prezentowane są najlepsze praktyki w dziedzinie efektywności energetycznej, realizowane przez liczne państwa, instytucje, organizacje oraz firmy. Jedną z nich jest GE Lighting, która dodatkowo sponsoruje wydarzenie.

Agostino Renna

Agostino Renna, Prezes i Dyrektor Generalny GE Lighting EMEA 

EEF odbywa się po raz czwarta a jego organizatorami są: firma Johnson Controls, organizacja non-profit Climate Group oraz Książę Albert II z Fundacji Monako. Tematem przewodnim forum będzie „Ukierunkowanie efektywności na rzecz ożywienia gospodarczego, zaangażowanie na rzecz rozwoju”. EEF jest platformą wymiany doświadczeń i dyskusji dla decydentów politycznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i liderów biznesu. Podczas wydarzenia poruszane są kwestie dotyczące sposobów wykorzystania potencjału efektywności energetycznej w rozwiązywaniu wielu problemów dotyczących m.in. zmian klimatycznych, zasobów środowiska, pracy, konkurencyjności i zdrowia.

Firma GE, poprzez zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, już od ponad 135 lat angażuje się w rozwiązywanie ważnych globalnych problemów energetycznych i środowiskowych. Przykładem jest program „ecomagination” oraz innowacyjne technologie LED produkcji GE Lighting, które zapewniają wyjątkową poprawę efektywności w dziedzinie oświetlenia. W ramach forum powołano Radę Wykonawczą EEF, składającą się z liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej. Jednym z trzynastu członków rady jest Agostino Renna, Prezes i Dyrektor Generalny GE Lighting na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę. Ekspert światowego producenta oświetlenia doceniany jest za praktyczne biznesowe podejście do kwestii, które hamują rozwój inwestycji i działań w zakresie efektywności energetycznej. Często wypowiada się na konferencjach i przy okrągłych stołach, które koncentrują się na rozwiązywaniu światowych problemów energetycznych.

„Gdy zastanowimy się, ile energii zużywa się na oświetlenie, dojdziemy do wniosku, że liderzy przemysłu mają obowiązek wypracować rozwiązania, które pozwolą robić więcej za mniej.  Dlatego stopniowo zmienia się podejście: zamiast traktować oświetlenie jako towar jednorazowego użytku, zaczyna się je postrzegać jako strategiczne aktywa”, stwierdza Renna.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium