2 mar 2014 / Zumtobel /

SPAR - Tylko oświetlenie LEDowe

SPAR wskazuje kierunek swoją nową koncepcją sklepów wprowadzając oświetlenie ledowe. Prawie w tym samym czasie otworzył w Austrii i Szwajcarii pierwsze trzy, ekologiczne supermarkety. Firma Zumtobel opracowała dla nich koncepcję równomiernego oświetlenia, opartego wyłącznie na oprawach ze źródłami LED. Dzięki dodatkowym rozwiązaniom innowacyjnym sklepy zużywają o połowę mniej energii elektrycznej, redukując emisję CO2 o 80 ton.

spar oświetlenie ledowe

 Po raz pierwszy liniowy system oświetleniowy TECTON do oświetlenia ogólnego został wyposażony w źródła LED, co pod wieloma względami okazało się bardzo korzystne dla klienta: dobra gospodarka cieplna wewnątrz oprawy zapewnia długą żywotność diod, co znacznie redukuje nakłady konserwacyjne oraz związane z nimi koszty. Oprócz tego światło LED, które jest niemal całkowicie pozbawione promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego, tylko w nieznacznym stopniu oddziałuje na artykuły spożywcze. Oprawa TECTON LED imponuje również swoim wyglądem: ciągła, wąska linia świetlna o wysokiej jakości emitowanego światła, bez ciemnych stref na końcach obudowy.

Oświetlenie sklepu SPAR

Aby uwydatnić regały z artykułami, zainstalowano projektory LED na wielofunkcyjnych szynoprzewodach. Takie rozwiązanie powoduje, że oświetlenie przestrzeni z artykułami jest wyraźnie wyeksponowane, a dzięki obrotowym projektorom pracownicy sklepu mogą swobodnie dobierać oświetlenie do okresowo zmienianego towaru. Przejścia do kas podświetlone są za pomocą kwadratowych opraw LED CAREENA rozmieszczonych w równych odległościach. Oprawy ułatwiają orientację i wskazują drogę. Nawet oświetlenie zaplecza i oświetlenie awaryjne zostały zrealizowane w oparciu o oprawy ze źródłami LED. Nie bez powodu. Downlighty PANOS INFINITY LED są przykładowo o 70% bardziej wydajne niż downlighty z konwencjonalnymi świetlówkami kompaktowymi. W przypadku oprawy awaryjnej RESCLITE korzyścią dla klienta okazuje się jej niewielka moc przyłączeniowa.

Wykorzystane rozwiązania oświetleniowe:
zumtobel careenaCAREENA
zumtobel hederaHEDERA
zumtobel crayonCRAYON
zumtobel 2 light2LIGHT

 

zumtobel TubiluxTUBILUX
 
 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium