11 lut 2014 / GE Lighting /

Niezawodne oświetlenie miejskie

Niezawodne oświetlenie miejskie jest niezwykle istotnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w każdym mieście. Szczególnie zimą, kiedy przez większość dnia jest ciemno. Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierujących pojazdami oraz pieszych, PGE Dystrybucja zdecydowała o wymianie oświetlenia w Łodzi i Rzeszowie na nowe rozwiązania oświetleniowe, m.in. od GE Lighting.

PGE Dystrybucja, wchodząca w skład Polskiej Grupy Energetycznej, jest jedną z największych polskich spółek dystrybucyjnych w branży elektroenergetycznej. Jednym z realizowanych zadań firmy jest prowadzenie eksploatacji, konserwacji i remontów sieci dystrybucyjnej na podległym jej terenie. Ważnym aspektem tej działalności jest dbanie o bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników oświetleniowej infrastruktury miejskiej i drogowej. Niezwykle istotna jest przy tym długotrwałość zastosowanych rozwiązań świetlnych.

Oczekiwania

Aby zapewnić ciągłość oświetlenia na ulicach Łodzi i Rzeszowa, spółka zdecydowała się na zastosowanie w bieżącej eksploatacji zamiast jednojarznikowych źródeł światła o przedziale mocy 50-250W, dwujarznikowych wysokoprężnych lamp sodowych m.in. produkcji GE Lighting. Obecnie zastosowane lampy świecą nawet do 60 000 godzin, czyli prawie dwukrotnie dłużej, niż jednojarznikowe źródła światła, które wykorzystywane były wcześniej.

Rozwiązanie

“Po przeprowadzeniu audytu, zaproponowaliśmy PGE Dystrybucja dwujarznikowe źródła światła GE Lucalox XO Superlife Lamps. Dla firmy oznacza to nie tylko wydłużenie czasu pracy lamp, ale także zmniejszenie kosztów eksploatacji i serwisu oświetlenia o przynajmniej 50%” – wyjaśnia Aneta Ciereszko, Regional Country Manager, GE Lighting Poland. „Lampy są kompatybilne z obecnie wykorzystywanymi oprawami świetlnymi, więc PGE Dystrybucja nie musiało inwestować dodatkowych funduszy także z tego powodu” – dodaje Ciereszko.

Efekty i korzyści

Wykorzystanie dwóch jarzników w lampach stosowanych w rozwiązaniu GE Lighting dodatkowo znacznie podnosi bezpieczeństwo na drodze, w przypadku chwilowego zaniku napięcia. Gdy zasilanie zostanie przywrócone, zaświecenie lampy nastąpi już po zaledwie 3-5 sekundach, ponieważ jarzniki pracują naprzemiennie. Co więcej, w razie uszkodzenia jednego z nich, lampa nie wyłączy się, ponieważ do pracy załączy sie drugi jarznik. Rozwiązanie to wpływa na bezprzerwową pracę oświetlenia, podnosi komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników ruchu drogowego.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium