LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
2 gru 2013 / Zumtobel /

World Green Building Council przyznaje nagrodę dla City Green Court w Pradze

Biurowiec City Green Court w Pradze ustanawia nowe standardy zrównoważonego budownictwa nie tylko w Czechach. Nagrodzony przez „World Green Building Council (WorldGBC)” w kategorii „Leadership in Building Design and Performance“ budynek biurowy, w którym wykorzystano rozwiązania oświetleniowe firmy Zumtobel, jest flagowym projektem również na rynku międzynarodowym.

 

 

 
W celu rozpowszechnienia i wzmocnienia światowej sieci zrównoważonego budownictwa, organizacja World GBC przyznała we wrześniu 2013 po raz pierwszy nagrodę „Leadership Awards“ dla Green Building. Z 13 krajów europejskich zostało nominowanych ponad 30 obiektów, z których zwycięstwo odniósł biurowiec City Green Court, pokonując Richard Meier & Partners Architects LLP z Nowego Jorku. Decydującym aspektem dla jury było wdrożenie najnowocześniejszych technologii, które zostały zastosowane po raz pierwszy na arenie międzynarodowej i zapewniły zużycie energii mniejsze o 56% w porównaniu z innymi budynkami.

Firma Zumtobel wspiera globalną koncepcję zrównoważonego budownictwa, oferując zintegrowane rozwiązania oświetleniowe: sterowanie oświetleniem, uzależnione od światła dziennego - Luxmate Professional - gwarantuje maksymalne wykorzystanie światła dziennego i umożliwia pracownikom korzystanie z idealnych warunków oświetlenia oraz pracę w przyjemnej atmosferze. Energooszczędna koncepcja wspierana jest ponadto przez zastosowanie nowoczesnych opraw LED, wydajnego oświetlenia awaryjnego i czujników ruchu.

World Green Building Council (WorldGBC)
WorldGBC jest siecią krajowych organizacji budownictwa ekologicznego z ponad 90 państw. Połączenie tych organizacji ma na celu wspieranie współpracy i badań oraz propagowanie idei zrównoważonego budownictwa na arenie międzynarodowej.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.