2 gru 2013 / Zumtobel /

World Green Building Council przyznaje nagrodę dla City Green Court w Pradze

Biurowiec City Green Court w Pradze ustanawia nowe standardy zrównoważonego budownictwa nie tylko w Czechach. Nagrodzony przez „World Green Building Council (WorldGBC)” w kategorii „Leadership in Building Design and Performance“ budynek biurowy, w którym wykorzystano rozwiązania oświetleniowe firmy Zumtobel, jest flagowym projektem również na rynku międzynarodowym.

 

 

 
W celu rozpowszechnienia i wzmocnienia światowej sieci zrównoważonego budownictwa, organizacja World GBC przyznała we wrześniu 2013 po raz pierwszy nagrodę „Leadership Awards“ dla Green Building. Z 13 krajów europejskich zostało nominowanych ponad 30 obiektów, z których zwycięstwo odniósł biurowiec City Green Court, pokonując Richard Meier & Partners Architects LLP z Nowego Jorku. Decydującym aspektem dla jury było wdrożenie najnowocześniejszych technologii, które zostały zastosowane po raz pierwszy na arenie międzynarodowej i zapewniły zużycie energii mniejsze o 56% w porównaniu z innymi budynkami.

Firma Zumtobel wspiera globalną koncepcję zrównoważonego budownictwa, oferując zintegrowane rozwiązania oświetleniowe: sterowanie oświetleniem, uzależnione od światła dziennego - Luxmate Professional - gwarantuje maksymalne wykorzystanie światła dziennego i umożliwia pracownikom korzystanie z idealnych warunków oświetlenia oraz pracę w przyjemnej atmosferze. Energooszczędna koncepcja wspierana jest ponadto przez zastosowanie nowoczesnych opraw LED, wydajnego oświetlenia awaryjnego i czujników ruchu.

World Green Building Council (WorldGBC)
WorldGBC jest siecią krajowych organizacji budownictwa ekologicznego z ponad 90 państw. Połączenie tych organizacji ma na celu wspieranie współpracy i badań oraz propagowanie idei zrównoważonego budownictwa na arenie międzynarodowej.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium