27 lis 2013 / LEDNEWS.PL /

LuxLive 2013

LuxLive 2013

Tegoroczne targi LuxLive 2013, które odbyły się w dniach 20-21 listopada w Londynie okazały się niezwykle interesujące i przewyższyły wszelkie oczekiwania co do liczby wystawców oraz formy prezentacji wyrobów na stoiskach wystawienniczych.

Efektem tego, wydarzenie umieszczone w poprzednich latach w części hali Earls Court, zostało przeniesione to Earls Court 2. Zniknęło wiele firm które zajmowały się importem tanich chińskich produktów, tj, taśm ledowych, słabej jakości lamp ulicznych, żarówek czy świetlówek LED, co potwierdza fakt, iż konsumenci coraz baczniej zwracają uwagę na jakość kupowanych produktów, i dojrzeli do stwierdzenia iż LED LEDOWI nie równy. Duże i piękne standy wystawiennicze cechowały się nie tylko kreatywnością, ale przede wszystkim, jakością produktów. Zauważalne światło było czyste, naturalne. Trendy, gdzie wykorzystywano LED o barwie >6000K odeszły w zapomnienie. Tegoroczne targi podzielone zostały na dwa główne sektory. Część producentów przedstawiało oprawy uliczne oraz systemy ich kontroli. Swoje oprawy uliczne prezentowały między innymi Słoweński Producent LED GRAH Lighting za pośrednictwem swojego angielskiego dystrybutora oraz główni gracze na rynku: Thorn Lighting, Cooper Lighting czy Philips. Drugi sektor skupił się na oświetleniu sklepowym. Sponsorem targów była firma alphaLED (http://www.alphaled.co.uk/), która produkuje oprawy dla sklepów, które charakteryzują się niemalże idealnym odwzorowaniem barw przy współczynniku oddawania barw CRI>95. Aby udowodnić jakość światła, reprezentanci tej firmy ubrani byli w jasno kolorowe garnitury. Kreatywność nie miała ograniczeń - na stoiskach wystawienniczych można było znaleźć sportowe samochody, motory, czy nawet jak było w przypadku Harward Engineering i najnowszego systemu kontroli oświetlenia ulicznego „eyeNUT Ingenious control” żywą sowę.

LuxLive 2013

Polskę, podobnie jak w roku poprzednim, godnie reprezentowała firma z Zielonej Góry – LUG Lighting Factory sp. z o.o, prezentując między innymi nowe oprawy DRACO LED, NUOVO LED i ATLAS serii Track Light, ale także oprawy dekoracyjne FLASH&DO.

Tegoroczne targi odwiedziła rekordowa liczba ponad 6500 osób. W trakcie dwóch dni, zorganizowano ponad 50 godzin prezentacji, dyskusji, i konferencji podczas dedykowanych forum arenach. Targi zakończyły się coroczną galą LUXAwards podczas których przyznane zostały nagrody LuxAwards 2013.

Tegoroczny bezapelacyjny sukces targów, rozgrzał emocje przed kolejną już edycją wydarzenia, która odbędzie się tym razem w nowym miejscu, we wschodniej części Londynu w centrum wystawienniczym London ExCeL. Targi i konferencja LuxLive 2014 planowana jest na 19-20 listopada 2014.

Relacje z targów przygotował nasz wysłannik - firma CBTG Technologie, oficjalny przedstawiciel GRAH Lighting w Polsce (www.grahlighting.pl)

LuxLive 2013

 

LuxLive 2013

 

LuxLive 2013

 

LuxLive 2013

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium