15 wrz 2013 / Enterius /

Enterius - sterownik LED sterowny protokołem DALI

Na przełomie września i października bieżącego roku firma Enterius wprowadza do sprzedaży swój nowy produkt, jakim jest opracowany przy współpracy z Politechniką Krakowską sterownik EC-133DL. Urządzenie zaspokoi zapotrzebowanie rynku w zakresie sterowania oświetleniem LED z poziomu popularnego protokołu DALI, powszechnie stosowanego tak w Polsce, jak i w Europie. Dotej pory większość urządzeń współpracujących z DALI była przeznaczona do tradycyjnych źródeł światła. Sterownik EC-133DL posiada 3 kanały wyjściowe o dużej obciążalności prądowej (7 A) i może pracować jako ściemniacz LED o 3 niezależnie sterowanych wyjściach lub jako sterownik LED RGB umożliwiający kontrolowanie koloru. Do pojedynczej linii DALI można podłączyć maksymalnie 21 takich sterowników, tym samym uzyskując możliwość sterowania aż 63 niezależnymi obwodami jednokolorowymi lub 21 obwodami RGB. EC-133DL jest w pełni zgodne ze standardem DALI (IEC 62386).

 

sterownik EC-133DL

Najważniejsze cechy nowego sterownika LED to:

• obudowa do montażu na szynie DIN (TS-35)

• 3 niezależnie adresowane kanały wyjściowe PWM (OC)

• ciągła obciążalność prądowa każdego kanału to aż 7 A

• 16 bitowa rozdzielczość sterowania LED (PWM)

• zaimplementowana charakterystyka czułości oka ludzkiego (idealnie liniowe ściemnianie)

• regulacja jasności w zakresie od 100 do 0.1 %

• wbudowana dioda RGB sygnalizująca stan pracy urządzenia

• wysoka jakość i niezawodność potwierdzone 5 letnią gwarancją

Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wyprodukowane w Polsce przy udziale naukowców z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej, dzięki czemu spełnia ze sporym zapasem wszystkie aktualne wymagania norm oraz dyrektyw europejskich. Dzięki temu zakres stosowania tego sterownika jest bardzo szeroki i obejmuje instalacje domowe, biurowe, komercyjne, estradowe czy przemysłowe.

Projekt sterownika EC-133DL został dofinansowany ze środków publicznych z programu "Wsparcie w ramach dużego bonu" prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium