LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
5 wrz 2013 / Osram /

Wymiana patentów pomiędzy OSRAM i Sharp

Producent oświetlenia OSRAM z siedzibą w Monachium i japoński producent elektroniki – firma Sharp zawarły kompleksową umowę o wymianie licencji patentowych.

Osram logo

Umowa dotyczy patentów obu firm w dziedzinie optoelektronicznych elementów półprzewodnikowych, jak również w zakresie produktów oświetleniowych, w których wykorzystano te komponenty, w tym chipów i diod laserowych LED, modułów oraz opraw oświetleniowych.

W ciągu ostatnich lat, OSRAM zawarł podobne umowy z innymi dużymi graczami na rynku, takimi jak Nichia, Philips, Toyoda Gosei, Cree, Samsung i LG. Porozumienia pozwalają ograniczyć ryzyko przypadkowego naruszenia praw patentowych należących do innych firm. W rezultacie podpisanej umowy konsumenci produktów LED i produktów laserowych produkowanych przez firmę OSRAM są w znacznym stopniu chronieni od angażowania się w spory patentowe dotyczące tych produktów.

 

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.