5 wrz 2013 / LG Chem /

Nowe OLEDy od LG

Portfolio firmy obejmuje panele o wymiarach 53x55mm, 100x100mm, 140x140mm oraz 200x50mm. Dotychczas panele LG emitowały światło w temperaturze barwowej 4000K (biała neutralna), nowe OLEDy będą dostępne również w wersji barwowej 3000K (biała ciepła). Poprawione zostały również parametry świetlne produktów - ich wydajność to teraz 55~60lm/W przy CRI = 90.

OLED

W nowych panelach zastosowano hybrydową strukturę poprzez połączenie emiterów fosforescencyjnych i fluorescencyjnych, a także wykorzystano metalowe podłoże, natomiast warstwa ochronna wykonana jest z elastycznego szkła. Do procesu produkcji firma wdrożyła własną nowo opracowaną technologię elastycznej enkapsulacji nazwaną Face Seal, stosowaną do tej pory przy produkcji sztywnych paneli oświetleniowych.

W czwartym kwartale koreański producent wypuści również pierwsze na świecie masowo produkowane elastyczne i cienkie niczym szyba panele o wymiarach 10x50mm i wydajności 55lm/W. Wkrótce można się także spodziewać ulepszonej wersji standardowego sztywnego panelu o wymiarach 100x100mm, którego wydajność ma sięgać teraz 80lm/W, co będzie czynić te OLEDy wystarczająco dobrymi do zastosowania w oświetleniu funkcjonalnym.

Oczekuje się, że nowe panele otworzą drzwi do rozwoju nowych aplikacji oraz niekonwencjonalnych projektów opraw oświetleniowych i co najważniejsze, przybliżą innowacyjną technologię OLED do codziennych zastosowań.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium