LUX MAGAZYN 1/2018
Koniec Wi-Fi początek Li-Fi ?
Dołącz do naszej społeczności
5 wrz 2013 / LG Chem /

Nowe OLEDy od LG

Portfolio firmy obejmuje panele o wymiarach 53x55mm, 100x100mm, 140x140mm oraz 200x50mm. Dotychczas panele LG emitowały światło w temperaturze barwowej 4000K (biała neutralna), nowe OLEDy będą dostępne również w wersji barwowej 3000K (biała ciepła). Poprawione zostały również parametry świetlne produktów - ich wydajność to teraz 55~60lm/W przy CRI = 90.

OLED

W nowych panelach zastosowano hybrydową strukturę poprzez połączenie emiterów fosforescencyjnych i fluorescencyjnych, a także wykorzystano metalowe podłoże, natomiast warstwa ochronna wykonana jest z elastycznego szkła. Do procesu produkcji firma wdrożyła własną nowo opracowaną technologię elastycznej enkapsulacji nazwaną Face Seal, stosowaną do tej pory przy produkcji sztywnych paneli oświetleniowych.

W czwartym kwartale koreański producent wypuści również pierwsze na świecie masowo produkowane elastyczne i cienkie niczym szyba panele o wymiarach 10x50mm i wydajności 55lm/W. Wkrótce można się także spodziewać ulepszonej wersji standardowego sztywnego panelu o wymiarach 100x100mm, którego wydajność ma sięgać teraz 80lm/W, co będzie czynić te OLEDy wystarczająco dobrymi do zastosowania w oświetleniu funkcjonalnym.

Oczekuje się, że nowe panele otworzą drzwi do rozwoju nowych aplikacji oraz niekonwencjonalnych projektów opraw oświetleniowych i co najważniejsze, przybliżą innowacyjną technologię OLED do codziennych zastosowań.

Góra
Komentarze
Brak komentarzy, podziel się swoją opinią jako pierwszy....
Katalog Firm
Realizacje firm

Kalendarium

mar
20
AMPER 2018
Targi AMPER zaliczają się do najważniejszych imprez targowych w branży elektrotechnicznej i elektronicznej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.